Rozbor – Trailer Mafie III v detailu

Včera byl světu odhalen první trailer Mafie III, a nyní Vám jako první nabízíme jeho detailní rozbor. Pevně věříme, že se z něj dozvíte mnoho nových a zajímavých informací. V případě objevení něčeho, co bylo nedopatřením přehlédnuto, napište nám prosím do komentářů.

Snímek I. – Psí známka

Snímek I. - Psí známka

Na první snímku vidíme typickou vojenskou identifikační známku, tzv. Dog tag, která nám prozrazuje informace o jejím nositeli. V tomto případě nám říká, že její držitel je Clay Lincoln, za jménem následuje iniciála prostředního jména – v tomto případě nejspíše  pod ní se nachází služební číslo RA2995, RA znamená Regular Army – tudíž víme, že Lincoln nebyl členem speciálních jednotek nebo příslušníkem námořnictva či letectva, ale pouze řadovým vojákem – dovolím si historickou vsuvku: číslo má být osmimístné, nikoli čtyřmístné, vývojáři nejspíše nechtěli použít reálné služební číslo, proto si můžete všimnout, že zbývající čísla čtyři jsou nečitelná – následuje údaj o krevní skupině – Lincoln má poměrně vzácnou skupinu 0 Rh negativní – a posledním záznamem je údaj o víře – aby v případě úmrtí vojáka mohl být proveden obřad dle víry padlého – Lincoln je římským katolíkem.

Snímek II. – Clay Lincoln

Snímek II. - Clay Lincoln

V rámci druhého snímku poprvé spatřujeme Lincolna Claye. Za povšimnutí stojí armádní insignie na právem rameni jeho polní bundy, nejspíše vzoru M-1965, v podobě lebky, ze které okem vylézá kobra. Nepodařilo se mi dohledat jednotku, která by užívala tento znak, nejspíše je smyšlený, nicméně dovolil bych si odhadnout, že autoři stvořili tento symbol inspirováni insignií útočné perutě VA-155 námořního letectva Spojených států, jejíž piloti zasáhli do války ve Vietnamu na strojích Douglas A-4 Skyhawk. Na insignii jednotky VA-155 se můžete podívat níže.

VA-155-Insignie

Snímek III. – Sirotčinec sv. Michaela

Snímek III. - Sirotčinec sv. Michaela

Snímek číslo tři nám ukazuje uzavřený Sirotčinec svatého Michaela – který vypadá jak z typického hororu – a před jeho dveřmi sedící opuštěné dítě, nejspíše Lincolna. Zde lze pouze nechat prostor spekulacím, co se stalo malému Lincolnovi po uzavření sirotčince? Možná, že se ho ujal někdo z gangu Cleavers, jehož zavražděné členy bude později mstít?

Snímek IV. – Válka ve Vietnamu

Snímek IV. - Válka ve Vietnamu

Fotografie, na které voják v uniformě pózuje s přilbou na hlavě u kulometu, by se dala označit za válečné klišé. Lincoln má nasazenou standardní americkou helmu typu M1 s maskovacím potahem, nejspíše vzoru Mitchell, který je typický pro období války ve Vietnamu. Zastává pozici vrtulníkového palubního střelce, tzv. dveřního střelce – z anglického pojmenování door gunner – na palubě vrtulníku, který vzhledem k záběru nelze rozpoznat, nicméně při vší pravděpodobnosti se jedná o typ Bell UH-1 Iroquois nebo Sikorsky H-34. Co se zbraně týče, jedná se o kulomet M-60 ráže 7.62mm, který je užíván armádou Spojených států dodnes.

Snímek V. – Návrat domů

Snímek V. - Návrat domů

Válečný hrdina Clay Lincoln se vrací zpět domů z Vietnamu, před sebou má New Orleans, a na zádech klasický lodní vak. Co ho čeká po návratu?

Snímek VI. – Sammy’s

Snímek VI. - Sammy's

Hlavní protagonista přichází k baru jménem Sammy’s, který bude nejspíše sloužit nejen jako místní osvěžovna, ale též jako sídlo gangu Cleavers, kde ho vítají dva přátelé a muž v šedém obleku ve dveřích, který má očividně ze setkání radost. Že by to byl Sammy?

Snímek VII. – Sammyho konec

Snímek VII. - Sammyho konec

Sedmý snímek nám ukazuje Sammyho bar po útoku italských mafiánů Dona Marcana. Na podlaze leží postřelený Lincoln ve své klasické bundě, a pachatel se právě chystá bar podpálit. Tyto krásné kožené bílo-hnědé boty si zapamatujte, nevidíte je naposledy.

Snímek VIII. – Zapalovač

Snímek VIII. - Zapalovač

Zde vidíme klasický benzínový zapalovač ZIPPO s vyobrazením meče, který je buď okřídlen, či obklopen blesky. Lehce připomíná insignii Taktického velení letectva Spojených států, nicméně může být též zcela smyšlený. Jisté však je, že bude mít pro hlavního hrdinu sentimentální význam.

Snímek IX. – Tommy

Snímek IX. - Tommy

Shledáváme se s gangsterem jménem Tommy, který je s největší pravděpodobností spolupachatelem masakru v baru Sammy’s. Za takto hrůzostrašný čin ho díky Lincolnovi čeká již brzy neméně hrůzostrašný osud.

Snímek X. – Boty

Snímek X. - Boty

Pokud jste si zapamatovali ony krásné bílo-hnědé boty pachatele masakru v baru Sammy’s, jak jsem Vám radil, zjistíte, že před sebou máte, pravda, značně zablácený, důkaz, který spojuje Tommyho s vraždami v lokálu. Jistě, může se jednat o pouhou náhodu, nicméně domnívám se, že náhoda by neskončila v tlamě aligátora.

Snímek XI. –  Cassandra

Snímek XI. - Cassandra

První pohled na půvabnou Cassandru, tvrdá vůdkyně gangsterů z Haiti, jež je moderně oděna dle nejnovějších módních hitů konec šedesátých let – bílý nátělník, účes typu Afro, velké kruhové náušnice. Na krku má tři řetízky ověšené zvířecími zuby, lebkami a kostmi. Možná se díky ní setkáme i s magií voodoo.

Snímek XII. – Burk

Snímek XII. - Burk

Burke je rváč s irskými kořeny vedoucí zločineckou skupinu Irů, který bude Lincolnovi nejednou ku prospěchu, neb sám nemá s Italy přílišně dobré vztahy. Je oblečen do kožené bundy a havajské košile s květinovým vzorem, tedy stejně jako Joe z předchozího dílu. Dle slibu vývojářů bude v příběhu hry odhalen Joeův osud. Čeká nás snad překvapení zahrnující zrzavou barvu na vlasy?

Snímek XIII. – Vito Scaletta

Snímek XIII. - Vito Scaletta

Po několika letech se opět shledáváme s Vitem Scalettou, ústřední postavou druhého dílu. Vitovi je 43 let a přesunul se z Empire Bay na jižní pobřeží. Zde však nehodlá trávit čas vysedáváním na verandě, touha po moci ho stále neopustila. Je konzervativně oblečen do černého obleku s bílou košilí a černou vázankou, téměř, jako by se chystal jít na pohřeb…

Snímek XIV. – Rodina

Snímek XIV. - Rodina

Vypadá to, že Lincoln skutečně našel novou rodinu. Nutno ovšem podotknou, že v této rodině je to občas na ostří nože.