Sekce bude postupně doplňována a aktualizována.
Příběh, scénář, dialogy:
- hlavní hrdina se jmenuje Lincoln Clay – napůl běloch, napůl afroameričan (mulat) veterán vracející se po několika letech z války ve Vietnamu
- děj se odehrává v roce 1968 ve městě New Bordeaux (inspirované skutečným městem New Orleans) a přilehlém okolí (včetně pobřeží řeky Mississippi)
- příběh bude o pomstě italské mafii, kterou vede Sal Marcan, a která vyvraždila váš předchozí černošský gang Black Mob
- vývojáři slibují, že se dozvíme, co se stalo s Joem z Mafia II
- Vito, Cassandra a Burk budou hrát svou roli i v hlavním příběhu
- rodiče hlavního hrdiny Lincolna Claye pocházejí pravděpodobně z Dominikánské republiky, alespoň si to myslí Father James, který provozuje sirotčinec.
- různé vedlejší aktivity vás ponoří hlouběji do pozadí příběhu tří pomocníků (Vito, Cassandra a Burk) a zajistí vám unikání odměny.
- v Mafii 3 bude větší množství vedlejších aktivit a předmětů, které můžete sbírat, než ve druhém díle. Díky tomu budete mít i více možností, jak ovlivnit vyprávění příběhu.
- Mafia III bude mít více konců. Záležet prý bude hlavně na tom, komu přidělíte zničenou skrýš, zda Vitovi, Cassandře či Burkovi – od toho se pak má odvíjět vyprávění příběhu.
AI:
- umělá inteligence podle novinářů, kteří měli možnost Mafii 3 vidět na vlastní oči, působí poměrně dobře
- indikátory nad hlavami ostatních postav dávají najevo, jak si vás zrovna všímají. Pokud se chováte delší dobu podezřele, mohou na vás zaútočit či zavolat posily z řad mafie.
- nepřátele se budou chovat různě a také budou různě vybavení, některý na vás vyběhne s nožem, jiný zase bude číhat v úkrytu s brokovnicí nebo poběží povolat posily do telefonní budky.
Hudba:
- hudbu je stejně jako v druhém díle dobová a licencovaná
- v debutovém traileru můžeme slyšet All Along The Watchtower od Jimiho Hendrixe a House of the Rising Sun od Animals
Město:
- hra se odehrává ve městě New Orleans a přilehlém okolí (včetně pobřeží řeky Mississippi)
- venkov (močály a bažiny) zabírá asi 25% herní plochy.
- město není přesnou kopií skutečného New Orleans, vývojáři si ho upraví pro vlastní potřeby, aby bylo pořádně pestré (přístavy, chudinské / bohaté čtvrti, bažiny atd.)
- těšit se můžeme i na tunely (pravděpodobně kanály) pod městem
- město si budete postupně podmaňovat (obsazováním jednotlivých částí)
Mise a hratelnost:
- příběh má být sestaven z deseti hlavních pilířů. Nejspíše se těmito pilíři myslí hlavní příběhové mise, kterých tedy podle všeho bude „jen“ 10.
- způsob plnění hlavních misí by měl zároveň ovlivňovat hráčovo chování mezi nimi (jakým způsobem bude obsazovat město, jak bude plnit postranní mise atd.)
- některé mise by měly mít více možných postupů, jak je splnit (střílení vs. stealth)
- můžete plnit více příběhových misí najednou
- mezi příběhovými misemi si můžete dělat co se vám zlíbí (například závodit, plnit vedlejší úkoly, pašovat alkohol apod.)
- ve hře má být spousta vedlejších úkolů
- během hraní si budete moci na pomoc přivolat pomocníky. Jsou tři – Vito Scaletta (hlavní hrdina Mafia 2), Cassandra a Burk
- pro Vita, Cassandru a Burka budete moci plnit různé vedlejší mise a úkoly, tím si u nich budete zvyšovat reputaci
- čím lepší vztahy budete se zmíněnou trojicí mít, tím lépe může využívat jejich služby a pomoc – zavolání posil, uplacení policie, krytí pro mise, doplnění střeliva apod.
- vašim hlavním třem pomocníkům (Vito, Cassandra a Burk) budete přidělovat jednotlivá obsazená teritoria, v jakém poměru je jen na vás. Z toho bude plynout, jak moc vám budou pomáhat (každý různým způsobem), zároveň si ovšem stále musíte hlídat, jak jsou spokojený a zda není jejich vliv ve městě už příliš silný.
- Vito zastupuje italskou mafii, Cassandra Haiťany a Burk pro změnu Iry
- kooperativní hraní ani přepínání mezi postavami, jako např. v GTA 5, nečekejte
- rasová nesnášenlivost a nerovnoprávnost, která se pochopitelně dotkne i hlavního hrdiny, bude dotvářet atmosféru doby i hratelnosti (různá reakce NPC apod.). To samé platí i o protiválečné náladě toužící po konci války ve Vietnamu.
- za dokončené mise a další úkoly obdržíte body, které pak můžete použít na vylepšení schopností hrdiny – rychlejší přebíjení, rozšířený inventář, vražedné sejmutí, zvýšení zdraví či výdrže.
- hra vám bude pomáhat s mířením a přepnutím na cíl podle obtížnosti, jakou si zvolíte.
- poté co si na svou stranu získáte zmíněné tři pomocníky, obdržíte vysílačku. Díky ní můžete např. vypnout lampy v dané oblasti, najmout si auto, přivolat odstřelovače, uplatit policii, nebo třeba doplnit zásoby (střelivo). Cena těchto služeb bude záviset na vztazích s pomocníky.
Auta a doprava:
- jízdní model je založen na stejném fyzikálním modelu, jako v Mafii II a dokonce na něm údajně dělá i stejný člověk. Bude ovšem „vylepšen“ o hollywoodské prvky (nárazy, výbuchy, používání auta jako zbraně).
- opět půjde přepínat mezi arkádovým a „realistickým“ jízdním modelem
- ve hře nebude chybět plavba na lodi (ve člunu)
- letadla v Mafii 3 nečekejte
- zběsilé řízení je jedna ze dvou metod, jak můžete vyslýchat a zastrašit rukojmí = více vám toho prozradí. Druhou metodou výslechu je použití fyzického násilí.
- řízení vozidel má navodit podobný pocit, jako filmy ze 60. let (např. Bullitt). U rychlých aut, tak můžete očekávat driftování, zatáčení pomocí ruční brzdy apod.
- budete moci získat po jednom autu z každé specifické třídy (muscle, závodní, offroady). Ty si pak budete moci vylepšit a to jak kosmeticky (za vyhrané závody ve městě), tak výkonnostně za splněné úkoly pro Burkeho, který pracuje na skládce/vrakovišti.
Policie:
- aktivita policie bude v různých čtvrtích odlišná. Například v té, ve které bydlí Clay, bude přítomnost policie velmi nízká, naopak ve čtvrtích, kde žijí bohatí běloši, bude naopak vysoká.
- pokud spácháte zločin a někdo z kolemjdoucích vás nahlásí, budete v tzv. modré zóně. V té bude policie aktivně hledat podezřelou osobu, která je podobná popisu (tedy i jiné černochy). Pokud Vás ale policie identifikuje, zóna bude červená a policie půjde přímo po Vás. V takové situaci musíte místo urychleně opustit.
- policie nepůjde snadno setřást jako v Mafii 2
Zbraně, přestřelky a souboje:
- vždy s sebou můžete naráz nést pouze dvě zbraně
- během řízení auta lze zároveň i střílet
- boj na blízko se odvíjí od toho, jakou zbraň používáte vy, ale i váš protivník
- přestřelky jsou opět založeny na krytí
- souboje na blízko nejsou Quicktime eventy, kdy musíte pouze mačkat jednotlivé tlačítka
- auto můžete použít jako „zbraň„, když z něj včas vyskočíte a necháte ho jet samovolně na cíl
Technologické zajímavosti:
- Mafia 3 běží na upraveném enginu, který vychází z druhého dílu
Ostatní:
- Mafia III nebude obsahovat multiplayer
- tvůrci neignorují Mafii 2, jak by se mohlo na první pohled zdát, ba právě naopak, pokusí se zodpovědět všechny otázky fanoušků z druhého dílu.
- Ve hře budete moci opět sbírat nějaké ty předměty, které mají ovšem dávat určitý smysl (např. pro vývoj postavy či lepší poznání doby). Zda se můžeme těšit na retro Playboye jako v Mafii 2, vývojáři zatím nechtějí prozradit.
- hra vyjde 7. října 2016 na PC, PS4 a Xbox One s českými titulky
Poslední aktualizace sekce: 19.04.2016