Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Mafia II – Postavy – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Mafia II – Postavy

Vito Scaletta
Mafia 2 - postavyHlavní postava hry, kterou budete ovládat. Mladík pocházející ze Sicílie, o poznání mladší než Tommy z prvního dílu, vyrůstal v těžkých podmínkách. Jeho životní náplní byly malé krádeže, které prováděl spolu se svými kumpány. Jednoho dne vyloupil spolu s nejlepším kamarádem Joem klenotnictví, a jak sami asi tušíte, nedopadlo to úplně podle jejich plánu. Joe utekl, ale Vito takové štěstí neměl. Nešel však do basy, místo toho si vybral válku, která právě zuřila. Při návratu domů je smířen s tím, že ho nikdo nečeká. Brzy však zjistí, že se mýlil, a to přesně v okamžiku, kdy ho starý přítel Joe, který se už začíná zasvěcovat do mafiánského řemesla, po příjezdu na nádraží poplácá po rameni. Zde začíná jejich cesta za splněním životního snu – bohatstvním, respektem, ženami…
Joe Barbaro
Mafia 2 - postavyNejlepší kamarád hlavního hrdiny. Svou povahou se příliš neliší od Paulieho z prvního dílu. Je to výbušný cholerik, který nejdřív koná, a až pak se ptá (což vás dostane párkát do pěkné šlamastiky), nikdy však nezkazí žádnou zábavu. Života si užívá plnými doušky, rád se pořádně nají, napije a užije si s dámskou společností. Zabíjení mu nečiní problémy, a je to právě Joe, kdo vás zasvětí do gangsterského života.
Henry Tomasino
Mafia 2 - postavySyn sicilského mafiána, který ho v roce 1931 poslal do Ameriky, aby ho ochránil před Musollinim. Je právoplatným členem místní rodiny Clemente, pro kterou pracuje. Pod svá “křídla” si vezme právě Vita a Joea.
Maria Scalettová
Mafia 2 - postavyStarší žena sicilského původu, která je Vitovi milujícím a starostlivým střážným andělem. Spolu se svým synem, dcerou Francescou a manželem se přestěhuje za lepším životem do Ameriky. Tam však rodina Scalletových opět nenachází nic než bídu a kromě toho otec brzy po příjezdu umírá. Kvůli všem těmto neblahým událostem se také Vito rozhodne postavit na opačnou stranu zákona. Jeho matka však o jeho skutečné práci nemá ani ponětí.
Antonio Scaletta
Mafia 2 - postavyPan Scaletta v roce 1932 vyrazil společně se svou rodinou na dlouhou cestu do Ameriky, aby zde poznali lepší život. V Empire Bay se nechal ihned po příjezdu zaměstnat v přístavu u Dereka Pappalarda. Nic bohužel nešlo, tak jak si vysnil, práce byla úmorná, dluhy stále větší a tak netrvalo dlouho a Antonio začal pít. V roce 1943 v přístavu tragicky zahynul – utopil se, pravděpodobně byl opět opilý.
Francesca Scalettová
Mafia 2 - postavyVitova starší sestra, které na něm opravdu záleží a dělá si o něho stále starosti. Nesmělá a tichá dívka. Po smrti otce se Vito stane jejím ochráncem.
Eric Reilly
Mafia 2 - postavyManžel Fancescy. Irský pouliční grázl, který se prakticky neukazuje doma, raději popíjí se svými kamarády nebo se táhá s prostitutkami. V prvním manželství několikrát uhodil svou ženu, která mu po dvou těžkých letech, utekla.
Martin Santorelli
Mafia 2 - postavyMarty je upovídaný, otravný mladík, který od malička sní stát se opravdovým mafiánem. Pro Joa, který je jako jeho starší bratr, momentálně dělá různé drobné práce, předává zprávy, vybírá jeho výhry a leští mu auto. Marty Joa stále přemlouvá, aby ho vzal do nějaké větší akce, ten ho má ale stále za naivní dítě.
Carlo Falcone
Mafia 2 - postavySicilián Carlo, mezi přáteli známý jako Blacktop Carl, je obávaný boss jedné ze tří rodin v Mafii 2 a také vlastník Maltese restaurace. Jako člověk je krutý, velmi vychytralý bez jakýchkoliv výčitek svědomí.
Eddie Scarpa
Mafia 2 - postavyEddie je underboss dona Falconeho a tím pádem tedy jeden z nejmocnějších a nejobávanějších mužů Empire Bay. Z restaurace Maltese Falcone řídí většinu vyděračského bysnysu. Mezi Eddieho nejoblíbenější koníčky patří alkohol a ženy.
Rocco
Mafia 2 - postavyRocco je vysoce postavený člen rodiny Falcone, zastává zhruba stejnou pozici jako Eddie tzn. zástupce šéfa (Carlo Falcone). Rocco myslí jen na sebe, je velmi sadistický a vyčůraný.
Tato postava se poprvé objeví v DLC „Joeova dobrodružství“.
Harvey „Beans“ Epstein
Mafia 2 - postavyHarvey je účetní rodiny Falcone, který vidí do spousta tajů zmíněné rodiny. Právě proto ho momentálně ochraňuje Antonio Balsamo.
Antonio Balsamo
Mafia 2 - postavyMezi přáteli známý jako „Tony Balls“ je mafiánským vojákem rodiny Falcone. Pro zmíněnou rodinu pracuje již přes dvacet let a jeho současným úkolem je chránit účetního Harveyho „Beanse“ Epsteina a tajemství, které má účetní ve své hlavě.
Jack Olivero
Mafia 2 - postavyBarman Malteské restaurace, kterou vlastní Falcone. Kdysi pašoval společně s Eddiem alkohol, za což byl v roce 1928 zatčen. Jack ale odmítl spolupracovat s policií, díky tomu si u Falconeho vysloužil současné místo a důvěru.
Frank Vinci
Mafia 2 - postavyFrank je boss rodiny Vinci a tím pádem mocný muž Empire Bay. Tradicionalista s velkým odporem k drogám, který se snaží pracovat vždy diskrétně.
Leo Galante
Mafia 2 - postavyTento postarší chlápek je consigliere dona Vinciho. Má rád sport, převážně box, který v mladí sám provozoval. Jednou mu zachráníte život a on na to nezapomene.
Federico „Derek“ Pappalardo
Mafia 2 - postavyFrederico, pro kamarády Derek, je šéf odborářů a zároveň underboss rodiny Vinci. Derek je vulgární, násilnický a chamtivý, což je o něm dobře známo. Vito pro něho splní nějaký ten úkol ze začátku hry.
Stephen Coyne
Mafia 2 - postavyStephen je pravá ruka (osobní strážce) Dereka a vymahač rodiny Vinci. Hrubián, který toho moc nenamluví, jeho oblíbenou zbraní je baseballová pálka. Bude s vámi a vašimi přáteli plnit některé mise.
Pepe Costa
Mafia 2 - postavyTento sicilián se stal ve vězení osobním strážcem Lea Galanteho (consigliere dona Vinciho) a tuto práci vykonává i v současné době. Patří mezi nejlepší bodyguardy a to přesto, že se rád napije.
Alberto Clemente
Mafia 2 - postavyClemente je nečestný boss stejnojmenné rodiny. Jeho gang je sice mocný, mezi ostatními je ale pořád brán jako druhořadý. Clemente se o svůj život velmi bojí, proto má kolem sebe vždy spoustu goril.
Luca Gurino
Mafia 2 - postavyUnderboss dona Clementeho. Vždy uhlazený, chladnokrevný a trochu omezený vyčuránek, který by si nechal pro peníze vrtat i koleno.
Freddy Macchione
Mafia 2 - postavyFreddy je majitel a zároveň barman Freddyho restaurace v italské čtvrti. Během prohibice prodával pašovaný alkohol A. Clementem, díky čemuž si vysloužil ochranu jeho rodiny. Clemente mu po skončení prohibice pomohl restauraci obnovit a dnes se zde provádějí operace zmíněné rodiny.
Mike Bruski
Mafia 2 - postavyZábavný automechanik (ve skutečnosti profesionální zločinec) sídlící na vrakovišti v Riverside. Budete pro něho nějakou dobu pracovat (krást auta apod.), a on se vám za to odmění nějakými těmi drobnými do začátků.
Giuseppe Palminteri
Mafia 2 - postavyGiuseppe je jeden z nejtalentovanějších padělatelů a kasařů v historii Itálie. Díky jeho velkému sortimentu a vysoce kvalitnímu zboží stále prosperuje.
Nathaniel Harold „Harry“ Marsden III
Mafia 2 - postavyTento jednooký chlapík vás bude zásobovat širokou škálou zbraní, do kterých je mimochodem blázen. Jeho částečná slepota je důsledkem zranění v 2. světové válce v Normandii (oko si vypíchl o větev, když lezl přes plot do bordelu :).
Brian O´Neill
Mafia 2 - postavyNepříliš inteligentní irský přistěhovalec vlastnící svůj gang podřadných kriminálníku, s kterými nejčastěji podniká krádeže, vloupačky a přepadení. Peníze následně rozfofruje za chlast a prostitutky.
Že Jun Wong
Mafia 2 - postavyPan Wong, celým jménem Že Jun Wong má pozici vymahače v zločinecké organizaci Triád v Empire Bay. Jako centrála mu slouží restaurace Rudý drak v čínské čtvrti.
Bruno Levine
Mafia 2 - postavyBruno je židovský lichvář krytý mafií, pracující v zapadlé kanceláři v Southportu. Peníze půjčuje za velmi nepříznivý úrok, ke všem se ale bez rozdílu chová stejně. Pokud peníze splatíte včas, můžete být klidní, jinak je ale zle.
Andreas Karafantis
Mafia 2 - postavyZnámý jako „El Greco“ je přistěhovalecký řecký doktor poskytující lékařské služby všem mafiánským rodinám v Empire Bay. Sídlí v Highbrooku.
Sidney Pen
Mafia 2 - postavyV podsvětí známý jako „Špekoun“, je křivý, nepoctivý obchodník a dřívější spolupracovník Alberta Clementeho. Nepřátelství mezi Clementem a Penem vzniklo, když si „Špekoun“ otevřel lihovar a odmítl poskytnout Clementemu podíl. Pen se díky tomu pochopitelně bojí o svůj život a proto s sebou stále táhá velké množství ochránců.
Tony Rossi
Mafia 2 - postavyDetektiv města Empire Bay. Cestu vám skříží sice jen jednou, ale pořádně vám zatopí.