Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Rozhovor s Vikkim – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Rozhovor s Vikkim

27.01.2006 – Exkluzivní rozhovor pro tento web mi poskytl Vikki, který je autorem vznikajícího modu nesoucí název Pilsen mod.

Alien: Asi všichni ví že se tvůj mod bude odehrávat v současnosti, ale pověz nám co všechno mod bude obsahovat, a jak moc změní Mafii?

Vikki: Dobře. Snažíme se, aby náš mod změnil vše od textur počínaje až scripty a modely konče. To znamená že v modu budou nové vozidla, modely budov, interiéry, exteriéry, tramvajové zastávky, nějaké nové scripty převážně ve freeride a pravděpodobně se také dočkáte nových misí. Ještě jsem zapomněl na muziku a nové zvuky prostředí, což je samozřejmost.

Alien: Chtěl bych se tě zeptat, jestli na modu děláš sám a nebo jestli ti někdo pomáhá?

Vikki: Samozřejmě, že velké množství věcí dělám sám, ale nejde to u všeho. To znamená, že mi pomáhá spoustu lidí co se týče focení textur ( všechny které můžete vidět v modu tvořím já, avšak shánět mi je pomáhá pár mých známých ). Dále na modu spolupracuji s modeláři jako CasinoMan, David Pleva, jedním přírůstkem do naší modelářské sekce je qeer, který dostal hned za úkol pár staveb. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Je jané, že hlavní slovo mám já a do modu také dávám to, co se líbí mě, ale pokud bych chtěl něco takového udělat úplně sám, dělal bych to tak dva – tři roky.

Alien: Nemohu se nezmínit o tvé největší konkurenci, kterou je Esaulův mod Cantrell City… V čem bude tvůj mod lepší a v čem naopak horší. Nebo snad bude lepší ve všem??

Vikki: No, to se těžko posuzuje, protože nevím co konkrétně bude nabízet jeho mod. Z toho, co jsem slyšel ale můžu usoudit, pár věcí: Esaul tvrdí, že v jeho modu bude velké množství originálních aut. Na to já můžu kontrovat tím, že v mém modu bude také velké množství originálních aut. Druhou věcí jsou scripty. Je možné, že jich bude mít velké množství ve freeride, zatímco v našem modu jich nebude tolik, ale na to více promakaných. To ale neznamená, že ty v Cantrell City dobré nebudou. Další věcí jsou textury. Esaul dává přednost spíše jakýmsi neexistujícím nerealistickým texturám (tedy snad kromě výloh, které má opravdu nafocené). To neznamená, že je na tom něco špatného, ale konkrétně mě, se prostě nelíbí. Já dávám přednost texturám, které sám vlastnoručně nafotím, a potom upravím tak, aby pasovali do mafie a také tak, aby se alespoň do jisté míry podobaly. Další věcí jsou mise. V Cantrell City nevím, jak to bude, zatím to vypadá že žádné nebudou, v Pilsen Modu by měli být mise úplně nové. Poslední věcí je hudba a zvuky. Jelikož jsem zatím neslyšel téměř nic z Cantrell City až na hudbu, kterou rozhodně nedělal Esaul, nepovažuji to za něco, čím se můžu zabývat, protože já muziku dělám. A zvuky jsem také žádné neslyšel, takže uvidíme. Každopádně to bude hodně zajímavé. Ať si každý vybere podle své chuti.

Alien: Máš připravené pro hráče nějaké „Eso v rukávu“? Pokud ano, mohl bys nám ho alespoň lehce naznačit?

Vikki: Abych řekl pravdu těch Es bude více, i když jde o to co je Eso, a co už Eso není. Můžu vám prozradit, že se dočkáte hodně zajímavých exteriérů i interiérů. Nové modely budov by měli totálně změnit celé Lost Heaven. Dále vám můžu prozradit, že každý barva u auta, bude naprostý originál. To znamená že pokud pojedete třeba v červeném favoritu, a potkáte modrý, nebude mít jenom změněnou barvu laku, ale i interiér, potah sedaček, jinou SPZ a další a další věci. Ale nerad bych prozradil více, než je třeba.

Alien: Teď přichází na řadu otázka, která je takovou povinností. Kdy by eventuelně mohl mod vyjít?

Vikki: No již jsem to psal jednou. Eventuální zájemci si budou muset ještě pár měsíců počkat, jelikož vydání modu bylo z května posunuto na 21.7. 2006. Doufám, že prominete. Je možné, že se datum změní k horšímu, nebo k lepšímu, podle toho, jak bude rychle ubíhat práce.


Alien: Přeju ti tedy hodně štěstí s modem, ale i v běžném životě a doufám, že se ti Pilsen mod povede.

Vikki: Díky. To já taky :-).