Mafia 2 – Rozhovor s Romanem Hladíkem

Mafia 2 – Rozhovor s Romanem Hladíkem, Lead Artist

Roman Hladík, Hlavní malíř v 2K Czech (možná ho už znáte, komentoval nejnovější Mafia II Koncept Art) si na mě dnes udělal chvilku a popovídal si se mnou o umění, jeho inspiracích, a jeho plánech na oslavu po vydání hry Mafia II.

Elizabeth

Elizabeth: Čím jsi se inspiroval když jsi začal dělat Koncept Arty pro hru Mafia II?

Roman Hladík: To si přesně nepamatuji. Nebyla to jen jedna věc. Období, design padesáti, staré filmy. Tohle všechno je inspirace. Založená na mém vlastním pohledu na Mafia 2. Naše hra nebude naprosto realistická, chceme mít silnou atmosféru, takže musíme vše stylizovat. Práce s nimi je ale jen jedna z mnoha důležitých a zajímavých věcí.

Elizabeth: Jací jsou tví neoblíbení artisté? Stačí typ… komiksy, tradiční malíři… cokoliv.

Roman Hladík: Mám rád komiks od Franka Millerse. Jeho malby jsou opravdu úžasné a příběhy temné, romantické a dech beroucí. Mám taky rád impresionistické malby a jeden obraz od Amadea Modiglianiho, Spící naháč.

Elizabeth: Když zrovna nevytváříš gangstery a postavy bossů rodin pro Mafii, co děláš?

Roman Hladík: Když nevytvářím gangstery… Kreslím nahé ženy. Jen pro představu a taky proto, a samozřejmě abych se zlepšil v malování. Nebo jdu do hospody. Tohle je můj druhý nejoblíbenější koníček. Kreslit v hospodě také není špatné. ;-)

Elizabeth: Kdyby sis měl vybrat nějakou postavu z gangsterského filmu, která by to byla?

Roman Hladík: Sin City není gangsterský film, ale mám rád temnou atmosféru a v tomto filmu se mi líbí postava Marv. Nechci být jako on, ale on je mi sympatický. Když nad tím tak přemýšlím, nechci být žádná postava z filmu. Mám vlastní život. Nikdy jsem neměl ideál nebo vzor.

Elizabeth: Co budeš dělat až vydáte Mafii II?

Roman Hladík: Vezmu si dlouhou dovolenou. Mám už jeden dlouhý sen, projet se motorkou Dálnici 66. Klidná jízda ze Chicága do Los Angeles.

Autor překladu: KouKys