Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Zbraně – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Zbraně

Mafia obsahuje poměrně pestrý zbrojní arzenál, ve kterém nesmí chybět boxer, baseballová pálka, Colt 1911, Thompson 1928, Lupara, Pumpovací brokovnice, Molotovův koktejl, Mosin Nagant, granáty, různé Kolty atd. Zbraně se chovají plně realisticky, a proto se například s upilovanou brokovnicí na větší vzdálenost prakticky netrefíte, Thompson pro změnu „kope“, baseballovou pálkou se dají rozbíjet okýnka u auta apod. P.S. Pokud u baseballové pálky, boxeru, nože přidržíte levé tlačítko udělají větší škodu. U granátu a Molotovova koktejlu samozřejmě platí to samé, ale nezpůsobí větší škodu, ale hodíte je dál.

Baseballová pálka

Klasická americká pomůcka na vyřizování účtů. Mají jednu velkou výhodu: pokud se přiblížíte k panákovi ze zadu a dáte pořádnou ránu, pošlete ho do věčných lovišť.

Nůž a boxer

Nejslabší zbraně ve hře. Jde spíše o doplňky holých rukou a hodí se, tak akorát na pouliční rvačku.

Colt Detective Special

Krátká, 6 ran, max. 36 nábojů. Malá a slabá zbraň, která je oblíbená jen kvůli své skladnosti.

Colt 1911

Krátká, 7 ran, max. 49 nábojů. Nejpřesnější a nejvýkonnější krátká zbraň ve hře. Je velmi účinná i na vetší vzdálenost, hodí se na všechny tipy situací.

Smith Wesson MP10

Krátká, 6 ran, max. 36 nábojů. Klasická policejní zbraň. Jen o trochu horší, než Colt 1911.

Smith Wesson Model 27 Magnum

Krátká, 6 ran, max. 36 nábojů. Vzhledem k tomu, že tato zbraň dosti háže, je téměř nepoužitelná na dálku. Ale na blízko nemá mezi krátkými zbraněmi konkurenci.

Lupara

Dlouhá, 2 rány, max. 20 nábojů. Klasická mafiánská zbraň, kterou se na Sicílii řeší účty. Díky své upilované hlavni má velký rozptyl a na blízko se z ní nejde netrefit. Na dálku nepoužitelná.

Pump-action brokovnice

Dlouhá, zásobník 8 ran, max. 40 nábojů. Na blízko dosti účinná, na dálku už je to o dost horší. Je hodně pomalá a na větší vzdálenost nepřesná.

Thompson 1928

Dlouhá, zásobník 50 ran, max. 250 nábojů. Jednoznačně nejlepší zbraň ve hře. Je lepší střílet jednotlivými ranami. Pokud střílíte dávkou je samopal nepřesný.

US Rifle M1903 Springfield

Dlouhá, zásobník 5 ran, max. 35 nábojů. Ve hře velmi vzácná zbraň, ale hned po sniperce nejpřesnější ve hře. Na boj z blízka není příliš vhodná.

Mosing-Nagant 1891/30

Dlouhá, zásobník 5 ran, max. 10 nábojů. Ve hře nenajdete přesnější zbraň. Je velmi vzácná, na blízko nepoužitelná.

Granáty a Molotovův koktejl

Max. 4 kusy. Vzácně dostupné zbraně, které vypudí gangstery ze skrýší. Držením tlačítka myši ovlivníte délku letu.