Mafia II – Obchody

V Mafii 2 se nachází poměrně velký počet obchodů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií. Jsou to obchody se zbraněmi, obchody s oblečením, občerstvení a ostatní obchody, kam patří opravna aut, benzínová pumpa či Bruskiho vrakoviště. Ve městě je také šest přístupných barů nebo chcete li podniků, které ovšem mají svou vlastní sekci „Bary„.

Obchody se zbraněmi:

 • McClusky & Son

McClusky & Son

Síť obchodů se zbraněmi, které se nachází po celém městě. Celkově zde můžete zakoupit pět druhů zbraní včetně příslušných nábojů. Přesněji je to Smith and Wesson Model 38, Colt 1911, Smith and Wesson Model 29, brokovnice Remington Model 870 a M1 Garand.

 • Harry

Harry

Nelegální obchod se zbraněmi, který provozuje válečný veterán Harry. U tohoto jednookého sympaťáka seženete ty nejlepší a nejsilnější kousky ve hře – od Thompsonu 1928 až po granáty. Zapomeňte ovšem na Thompson M1A1, Molotovovi koktejly a Colt 1911 s prodlouženým zásobníkem.

 • Giuseppe

Giuseppe

Tento italský stařík provozuje obchod, který nabízí zboží především pro zloděje. Kromě paklíčů ale můžete u Giuseppeho sehnat také několik druhů zbraní, které nikde jinde nenajdete, jako jsou Molotovi koktejly, Colt 1911 s prodlouženým zásobníkem a koupíte zde i Smith and Wesson Model 29.

Obchody s oblečením:

 • Dipton apparel

Obchod s oblečením

Síť obchodů s oblečením, které naleznete doslova na každém rohu Empire Bay. Přestože se nejedná o žádný luxus, jistě si zde vyberete. Koupit můžete obleky, kabáty, košile a koženou bundu. Obchodů je celkově 13 a jsou na první pohled identické, obsahují nicméně různé barvy oděvů.

 • Vangel’s

Vangels

Luxusní obchod, který se nachazí ve čtvrti Midtownu. Pokud chcete Vita ohodit do toho nejlepšího co Empire Bay nabízí, navštivte Vangel’s.

Občerstvení:

Jídlo a pití slouží ve hře k doplnění zdraví. Pokud jste tedy zraněný, zastavte se v jednom z následujících obchodů s občerstvením.

 • Empire Diner

Empire Diner

Jedná se o klasický fastfood, ve kterém můžete zahnat hlad hamburgerem, hot dogem nebo sendvičem a vše to následně zapít pivem, kolou a kávou. Na rychlé občerstvení Empire Diner narazíte ve městě šestkrát.

 • Illia’s bar

Illia's bar

Občerstvení v řeckém stylu. Naleznete zde stejné jídlo jako v Empire Diner, ale můžete ochutnat také gyros. Illia’s bary jsou v Empire Bay celkově tři.

 • Stánek s Hot Dogem

V ulicích města si (převážně v létě) můžete koupit párek v rohlíku u stánkařů a to za symbolický poplatek $0,20. Zdraví doplní stejně jako ostatní pokrmy.

Ostatní obchody:

 • Opravna aut

Opravna aut

Pokud vaše auto něco zlobí, nebo potřebujete plecháče vylepšit, zamiřte sem. V autoopravně si můžete nechat změnit lak, vyměnit poznávací značku (zbavíte se tak policie, pokud je vyhlášeno pátrání po vašem voze), vylepšit motor a vyměnit ráfky.

 • Benzínová pumpa

Benzínová pumpa

Čas od času vaší káře dojde benzín a pak se vám jistě bude hodit benzínka, kde za malý poplatek doplníte nádrž. U benzínky se vždy nachází také mycí linka, v ní můžete auto nechat umýt. Pump s myčkou je ve městě osm.

 • Bruskiho vrakovišti

Bruskiho vrakovišti

Pokud se chcete nějakého auta nadobro zbavit, nechte ho sešrotovat na Bruskiho vrakovišti, které se nachází ve čtvrti Riverside. Za každé dovezené auto dostanete totiž několik stovek dolarů.

 • Derek

Derek

Odborář sídlící v přístavu v na jihu Southport. Během kampaně pro něho splníte několik úkolů, můžete mu také vozit drahé vozy na export a velmi dobře si tak přivydělat.