Rozhovor s Michalem Šafárikem

23.08.2008 – Exkluzivní rozhovor pro tento web mi poskytl Michal Šafárik, který je autorem vznikajícího modu nesoucí název Mission Pack.

Alien: Ahoj, většina lidí zajímající se o hru Mafia tě asi už zná, ale určitě se najdou i tací, kteří o tobě ještě nešlyšeli. Mohl by ses tedy na začátek trochu představit?

Michal Š.: Zdravím, volám sa Michal Šafárik a mám 16 rokov zaujímam sa o grafiku a programovanie a aj o PC hry.

Alien: Vytvořil jsi už spoustu zajímavých a zábavných misí. Nyní pracuješ na skvělé „modifikaci“ Mission Pack, kdy tě vůbec napadlo začít na něčem takovém dělat?

Michal Š.: Bolo to už dávno už si ani nepamatám v podstate som ani neplánoval tento Mission Pack, ale nejak sa to zvrtlo.

Alien: Mohl bys trochu čtenářům břiblížit o čem vůbec Mission Pack bude, mám na mysli především příběh?

Michal Š.: No projekt Mission Pack je založeny hlavne na nových misiach ktoré pribudnu do mafie.Je to navezovanie na povodnu hru teda,kde sa hra skončila v galerii. V povodnych misiach vaša základna bol Salieriho bar, kde to už bude minulostou v Mission Packu bude mat Tommy svoj dom v DownTownu, ktorý poznáte z extrémnej jízdy. Bude tam chodit po splneni misí a následne sa tam bude aj na začiatku nejakej misi objavovat. Niekedy prespí v hotelu, motelu. V príbehu budu zapleteny Joe a Eddie, ktorý budú Salieriho zabijaci.

Alien: Kolik bude mít mod misí (alespoň odhadem)?

Michal Š.: To presne neviem povedat, ale plánujem ich 10.

Alien: Prozraď nám prosím trochu podrobněji obsah nějaké mise např. tvé nejoblíbenější?

Michal Š.: No možem rozobrat prvú misiu ktorá bude niest názov Štvanec asi ho poznáte z mojho modu, ale pojde o niečo úplne iné. Utečiete z mestskej Galerie. Salieri vám pojde samozrejme po krku a oddídete na venkov, kde sa ubytujete v motelu a následne tam aj prespíte.

Alien: Kam všude se hlavní postava (Tommy) v Mission Packu podívá?

Michal Š.: Budú to rozne lokacie teda celé Lost Heaven, kde zase Tommy navštivi Clarkuv Motel, Corelone Hotel, Staré vezenie, stretneme sa s Pítom v jeho obchode so zbranami. Navštívime Lucasa v jeho autoservisu, Italian Garden atd…

Alien: Plánuješ přidat pouze nové mise, nebo se nějak změní i běžná jízda?

Michal Š.: Povodne som plánoval spravit aj Casíno do jízdy, ale to nebude určite by to predlžilo vývoj a ja chcem Mission Pack spravit, čo najskor takže dovodov je mnoho. Mission Pack je predsa hlavne o nových misiach a to je najpodstatnejšie. Každopádne neviem prečo by som mal menit nejak jízdu ked to neni potrebné u tohto projektu.

Alien: Jak ses ve své modifikaci vypořádal s dabingem?

Michal Š.: Povodne som plánoval spravit zostrihany dabing z povodneho, ale všetko sa zmenilo niektoré reči nepasuju tak ako som si stanovil. Ale možem povedat,že ak sa podarí zohnat nejakého človeka určite to nadabuje on, ale asi z vačšiou pravdepodobnostou to bude nadabovane nejakou osobou.

Alien: Pracuješ na modu zcela sám, nebo ti někdo pomáhá?

Michal Š.: Na Mission Packu pracujem sám, jen mi občas pomože Pavel ked to fakt nejde.

Alien: Teď jedna záludná otázka na kterou možná nebudeš chtít odpověď. Kdy bychom se mohli dočkat plné verze Mission Packu?

Michal Š.: No tak to neviem presne povedat práce je natom ešte dost, ale zaručujem, že to bude pred Mafiou 2. Každopádne to bolo plánovane konca prázdnin, ale ak vidím neni to také lahké tak sa ten vývoj o niečo predlži.

Alien: Nyní máš možnost říct něco fandům tvého modu a čtenářům webu. Díky za rozhovor a hodně štěstí.

Michal Š.: Dakujem za rozhovor a prajem ti vela úspechov stýmto webom. Budem určite rád ked dotiahnem tento velký projekt dokonca. A dakujem hlavne fanuškom za velkú podporu. Dúfam, že moj Mission Pack nesklame ;-).