Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Mafia II – Rozbor Boom Boom Boom Traileru – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Mafia II – Rozbor Boom Boom Boom Traileru

Ještě před týdnem by se mohlo zdát, že trailer, který si včera večer pacifického času odbyl svoji premiéru, znamená předzvěst pro hru samotnou. Měl totiž přijít zhruba tři měsíce před jejím vydáním. Místo toho ovšem vydalo Take Two nemilé oznámení, jež nás přinutilo opět si přeorganizovat záznamy v diářích a hráčské očekávání srazilo někam okolo bodu mrazu. Bez ohledu na to ale již nic nezabránilo odvysílání traileru v plánovaném čase. A my se nyní pojďme podívat na to, co nám vlastně přinesl:

Update (08.03.2010, 20:24): Přidali jsme ještě několik zajímavých záběrů (poslední tři obrázky na konci článku), na které jste nás upozornili (děkujeme) a které by ani podle nás v rozboru neměly chybět.

Obrázek 1:

Na prvním obrázku vidíme Vita, kterak s klidným výrazem v obličeji pokuřuje cigárko. Za povšimnutí určitě stojí detailní mimika obličeje či precizní zpracování ruky. Chlapci v 2K Czech si také očividně dali práci s již zmiňovanou cigaretou, jejíž zapálený konec jako by reálné předloze z oka vypadl. Vitovi také levé oko zakrývá obláček kouře, vycházející právě z cigarety. Vytknul bych snad jen trošku kostrbatý límec košile, který jakoby nepatrně zajížděl do krku a malinko hranaté ucho. Dále se mi zdají rukávy vcelku kostrbaté (ale to už zacházím do nepodstatných detailů).

Obrázek 2:

Druhý obrázek s tím prvním dokonale kontrastuje, jelikož už na něm ani zdaleka nepanuje tak uvolněná atmosféra. Náš hrdina právě vystřelil po svém protivníkovi – z brokovnice vidíme vylétávat nábojnici, zpětný ráz vyrazil Vitovy ruce směrem vzhůru, nepřítel je zasažen a každou vteřinou se skácí k zemi. Detailní fyzika, nemyslíte? O nic hůř zpracovaný není ani terén a bedny v pozadí.

Obrázek 3:

A tady se chystá velká loupež. Vito sahá do vitríny pro náhrdelníky vyrobené z drahého kovu, zatímco stíny skvěle dokreslují pocit z vyobrazené scény. Toto zlatnictví se objevilo již v úplně prvním traileru.

Obrázek 4:

Výkop, za který by se pravděpodobně nemusel stydět ani sám velký Chuck Norris. Vito balancuje na levé noze, přičemž mu z výrazu obličeje jsme schopni vyčíst, že už se na ní dlouho neudrží, tudíž je žádoucí svého protivníka inzultovat obratně. A to doslova. Ten, na kterého bylo zaútočeno se nepatrně přikrčil, snad aby zásahu zabránil. Opět pěkně zpracovaná fyzika.

Obrázek 5:

Propracovaná mimika ukazuje, že Vito dává do svého levého háku opravdu všechno.

Obrázek 6:

Díky tomuto obrázku se opět stáváme svědky přestřelky Vita s nepřítelem (mise „Room Servic“ známá z prvního gameplay videa). Ten byl podle krvavé skvrny na rameně úspěšně zasažen právě hlavní postavou, která je oblečena v uniformě „Empire Arms“ (mimochodem pěkná čepička :). Nápis na Vitovo zádech je zašpiněn, což naznačuje, že už si v tomto oblečení patrně něco prožil. Zkuste se udržet v čistotě, když se vaše denní práce sestává ze zabíjení lidí.

Obrázek 7:

Přestřelka mezi Vitem a dvěma asiaty (jednomu vypadlo z ruky mp40). Opět si všimněte odletujících kousků zdi a prachu, který dodává celé scéně efekt.

Obrázek 8:

Na tomto snímku vidíme významnou událost. Vito je přivítán do rodiny, na vše dohlíží Eddie. Skvěle zde opět vyniká to, na čem si v 2K Czech očividně dali obzvláště záležet – detaily obličejů a oblečení. Skoro se mi chtělo napsat, že se díváme na reálný snímek. Bohužel se ale stále jedná „jen“ o počítačovou grafiku, i když už se její kvalita té fotografické dost blíží. Slušný je také detail svíčky, která plápolá mezi přítomnými. Snad se mi trošku nelíbí jen mírně hranatá hlava šedivého muže, který je k pomyslnému objektivu fotoaparátu otočen zády.

Obrázek 9:

Další záběr ukazuje zběsilou jízdu policejním autem, na kterém se stále ještě drží sníh.

Obrázek 10:

Vito krčící se u zdi má co dělat, aby ho nějaká ta kulka nezasáhla. Zatím to schytali jen rohy, které jsou pěkně omlácené a kumpán na zemi. Ten má mimochodem velmi zvláštně zkroucenou ruku. Že by chybka?

Obrázek 11:

Opět záběr z mise „Room Service“. Tentokrát mají naši „údržbáři“ naspěch, jelikož se ocitli pod palbou. Scénu doplňuje déšť protipožárního systému.

Obrázek 12:

Na tomto obrázku můžeme vidět Vitovo sestru Francescu, která pronáší známou větu z E3 Traileru: „Kde si vzal tolik peněz Vito?

Obrázek 13:

Joe není žádné ořezávátko a policisty podplácí přímo do kapsy uniformy. Ti se tomu pochopitelně nijak nebrání :).

Obrázek 14:

Na tomto obrázku vidíme taneček, zřejmě trochu opilého Joa v černošské čtvrti. Ten chlap se vážně nebojí…

Obrázek 15:

Svět gangsterů pro mnohé znamená také svět pravých gentlemanů. Těžko říct, zda je vrchní za barem jedním z gangsterů, zato k gentlemanům se jistě řadí – dámě u baru se nebojí připálit podlouhlou cigaretu. Získá si tím její sympatie?

Obrázek 16:

Vito nekompromisně ničí auto zapřeným kulometem, které následně vybuchuje a odhazuje nepřátele do stran (scénů známe např. z E3 Traileru). Opět si všimněte oprýskaných zdí.

Obrázek 17:

Jak se zbavit nepohodlného člověka? Nejdřív ho zmlaťte do bezvědomí a poté ho hoďte do jámy a tu zahrabejte. Ta 2D tráva ovšem nevypadá moc pěkně, co říkáte?

Obrázek 18:

Na každého jednou dojde i na Vita, kterého právě zatýká policie. Nepochybujeme však o tom, že se z basy dostane.

Obrázek 19:

Při řízení vozu si budete moci vybrat z několika různých kamer jako např. přední karoserie vozu, jak dokazuje právě tento snímek.

Obrázek 20:

Joe trochu přebral a to neni dobrý, jelikož má u sebe zbraň, kterou po někom právě vystřelil (scénka jako vystřizená z filmu Goodfellas). Zda se trefil nevíme, ale dle následné reakce Vita, tipujeme, že ano.

Obrázek 21:

Na místo loupeže (zlatnictví) dorazila banda neschopných chlapíků, kterou vede Brian. Z toho jediného jde alespoň trochu strach.

Obrázek 22:

Střílí snad Joe po Henrym, nebo se společně rozhodli falešné policisty postřílet? Jsem stoprocentně přesvědčeni o druhé možnosti ;).

Obrázek 23:

Rvačka Vita s o dost silnějším, potetovaným řezníkem. Ještě že má hlavní hrdina po ruce kus dlaždice, kterým celou bitku ukončí. Nelze si nevšimnout ani chybky, kdy Vitova levá ruka zajíždí do ruky řezníka.

Obrázek 24:

Přístav plný pracujících dělníků, zapadající slunce… Atmosféra jako z prvního dílu Mafie.

Obrázek 25:

Kameru při řízení budete moci mít umístěnou i u předního kola vozu, podobně jako v prvním díle Mafie. Vybere si tedy opět každý.

Obrázek 26:

Ale co to má Joe na zdi? Není to náhodou jeden z obrázků v Exkluzivním Mafia 2 kalendáři? Ano je, přesněji měsíce dubna.

Obrázek 27:

A ještě jeden. Tentokrát obrázek června.

Obrázek 28:

Pamatujete si ještě na ne příliš kvalitní scan z německého GEE magazínu, na kterém byly mimo jiné k vidění dvě za ruce pověšené osoby, z nichž jedna matně připomínala Franka z prvního dílu? I na značně kvalitnějším obrázku je podoba stále zřejmá.

Obrázek 29:

Na tomto snímku je jasně vidět, že hlavní hrdina Vito střílí z krví potřísněného Thompsonu. Další důkaz, že smysl pro detail vývojářům v 2K Czech nechybí.

Obrázek 30:

Zde se hodí znovu poukázat na to, s jakou mírou preciznosti se 2K Czech pustilo do zpracování deště. Ten pěkně dopadá na silnici, která se s každou další kapkou stává stále více kluzkou. To samozřejmě bude mít vliv na snadnost ovládání vozidel. Teprve v těchto podmínkách se ukáže, jak moc jste dobrý, sic jen virtuální, řidič.