Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Rozhovor s Michalem Peckou – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Rozhovor s Michalem Peckou

18.09.2011 – Exkluzivní rozhovor pro tento web nám poskytl Michal Pecka aka MichalJS, který je autorem modifikace Lost Heaven Hospital a v současné době vznikajícího Theatre módu.

Alien: Zdravím. Mohl by ses v úvodu trochu představit čtenářům?

MichalJS: Ahoj. Jmenuji se Michal Pecka. Je mi 21 let a bydlím v Tišnově kousek za Brnem. Pracuji ve výrobě nábytku a mezi moje záliby patří počítač, hry, poslech hudby (hlavně žánry rock/metal), rád koukám na japonské anime, mám rád dobré jídlo a pití.

Alien: Fanoušci s velkým očekáváním vyhlíží tvou novou modifikaci Theatre. Popiš prosím nezasvěceným, o co v módu půjde a na co všechno se může hráč těšit?

MichalJS: Mód bude nahrazovat kompletně celou misi Smetánka. Hlavním cílem mise je sejmout mafiánského bosse Morella a k tomu samozřejmě potřebujete spoustu zbraní, protože zabít Morella není jen tak. Vaším prvním úkolem je v noci nasednout do malého náklaďáčku a společně s Vincenzem jet do pracovní čtvrti nakoupit bednu zbraní. Další cesta vás zavede do bytu jednoho zaměstnance divadla, který se postará, aby bedna se zbraněmi byla ve správný čas na správném místě.

Druhý den se vypravíte do divadla, projdete skrz několik hezky vymodelovaných místností ( jsou tu ukryté i nějaké vtípky ), počkáte na zahájení a hurá na představení! K poslechu tu bude celá hra z Divadla Járy Cimrmana Dobytí severního pólu. No a už se stačí jen vypořádat s Morellem a prostřílet se pryč z divadla.

Theatre mod Theatre mod Theatre mod

Alien: Za jak dlouho půjde cirka Theatre mód pokořit?

MichalJS: Herní doba by neměla být o moc kratší než v originální misi.

Alien: Jak tě vůbec napadlo, začít vytvářet výše zmíněný mód a jak dlouho na něm zhruba pracuješ?

MichalJS: Divadlo jsem začal vyrábět někdy v září loňského roku (2010), hned po dohrání Mafie 2. Nikdy by mě nenapadlo, že vůbec ještě s nějakým módem začnu a že bude tak rozsáhlý. Po dokončení Lost Heaven Hospital Módu už jsem měl veškeré editory k první Mafii odinstalované, ale pak najednou přišel den, kdy jsem se začal nudit. Rozhodl jsem se pro výrobu jednoduché mise v divadle, kterou jsem chtěl mít hotovou během pár dní. Ale nakonec se to lehce zvrtlo. Dokonce byla i doba, kdy mě přestala výroba módu bavit a vrátil jsem se k tomu zase až za několik týdnů. Tady tahle nechuť mě zpravidla přepadávala při výrobě kolizí.

Alien: V jaké fází se momentálně modifikace nachází a kdybychom se jí mohli zhruba dočkat?

MichalJS: Teď jsem zhruba ve fázi, kdy mám všechny části z 80% hotové a stačí je dokončit, doladit a pospojovat do správného pořadí.

Takže cca 80%. Vydání bude buď před vánocemi letošního roku nebo až na jaře, podle toho, jak dlouho budeme na montáži v Krkonoších.

Alien: Pracuješ zcela sám, nebo ti někdo pomáhá?

MichalJS: Pracuji sám, což je i trochu škoda. kdyby na to bylo víc lidí, tak by práce ubíhala rychleji a byla by větší zábava se pak po práci s celým týmem někde sejít a někam jít zapařit.

Alien: Je Theatre tvůj jediný rozpracovaný projekt, nebo se fanoušci mohou těšit i na něco jiného?

MichalJS: Mám vždycky v zásobě nějaký ten interiér navíc. Rozpracované mám nové menu, do jízdy pak chci přidat autosalon z menu a zprovoznit nákup aut. Tuším, že mi někde leží i rozdělaný nový model nemocnice. Zatím ale nic z toho neslibuji, protože v tom mám teďka neskutečný guláš, takže po vydání je prvním úkolem všechno vyčistit a pak se uvidí.

Theatre mod Theatre mod Theatre mod

Alien: Plánuješ v budoucnu modifikovat také Mafii II? A jak tě vůbec druhý díl oslovil?

MichalJS: Modifikovat Mafii 2 nemám v plánu. Není k tomu dostatek editorů a i kdyby bylo, tak by trvalo zase dalších pár let, než bych se v editování zorientoval. A upřímně: ta hra mi za ten ztracený čas nestojí. Tím ovšem nechci říct, že je dvojka až tak špatná. Jen mě prostě nedokázala pohltit tak, jak to udělala před 7 lety jednička. Tak trochu si i myslím, že se dvojka stala obětí zarytých fanoušků Mafie 1, kteří čekali stejnou bombu jako v předchozím díle. Možná, že kdyby se ta hra nejmenovala Mafia, tak by ji veřejnost ohodnotila trochu lépe.

Alien: Máš mimo Mafie nějaké další oblíbené hry?

MichalJS: Mám rád oba díly Crysis, Maxe Payna, Tomb Raider Underworld, serii Tony Hawk.

Alien: Děkuji ti za rozhovor a přeji hodně štěstí. Pokud máš zájem, můžeš nyní čtenářům něco vzkázat.

MichalJS: Já taky děkuji. Na závěr bych chtěl poděkovat vám všem, kteří mě podporujete. Dělám to pro vás, ne pro sebe. Bez fanoušků by tohle všechno nemělo smysl, takže ještě jednou díky. Budu se snažit vás nezklamat.