Rozhovor s STK

14.02.2006 – Exkluzivní rozhovor pro tento web mi poskytl STK, který je autorem neoficiálního datadisku.

Alien: Na úvod bych se tě chtěl zeptat, jak si vůbec dostal nápad pracovat na neoficiálním datadisku?

STK: To už je dávno a kdybych to lidem furt nevyprávěl, tak už bych to možná i zapoměl. Ten nápad nebyl totiž, tak docela můj. Mě by nikdy nenapadlo samotného dělat projekt takového rozsahu. Vždycky jsem dělal jen módy. Začalo to neviným módem a skončilo to u obří modifikace. No a právě tehdy mi přišel ten anonymní e-mail s vtipně myšleným nápadem, abych udělal rovnou datadisk….ten anonym ale nevěděl, že já nemám smysl pro humor a všechno beru vážně :-D

Alien: Kolik lidí momentálně dělá na neoficiálním datadisku a jakou funkci zastáváš ty?

STK: Na datadisku dělá momentálně 9 lidí + nespočetně lidí pomáhá s drobnostmi :-) A moje funkce je project manager. Píšu scénář, organizuju práci, sem tam po někom něco dodělám, aby to vyhovovalo normám… prostě zajišťuju stabilitu v týmu a práci a starám se, aby všechno bylo ťip ťop… to by samozřejmě nešlo bez skvělého týmu na který můžu být za jeho práci hrdý :-)

Alien: Čeho všeho se hráči mohou v datadisku dočkat?

STK: Bože můj… toho je opravdu hodně. Především úplně nových a upravených misí. Je nutno podotknout, že jsme museli změnit původní plán, protože se objevily problémy s výběrem, kterou misi chcete plnit. Bude to nakonec udělané tak, že každá mise bude nějak upravená a skoro za každou bude jedná nová. Jen konec bude vyřešen způsobem, který ale nechci prozrazovat. To by z toho pak hráči nic neměli, kdyby znali konec. Tak a vedle misí přichází i možnost výběru mezi dobami. V nabídce je možnost původní doby jen s menšími úpravami (bude přidáno na reálnosti) a nebo je tu pak doba moderní ve které budou změněny modely, textury, hudba, zvuky, scripty… vlastně skoro všechno. Vedoucí oddělení pro moderní dobu (Esaul) si opravdu dává záležet, aby vše bylo perfektní. Ve městě pak můžete najít moderní odpadkový koš vedle moderního prosklenného mrakodrapu. To jsou základní a nejpodstatnější věci, které bude datadisk obsahovat. Pak už jsou tu jen drobnosti, ale ty bych prozatím nezmiňoval :-)

Alien: Prozraď nám prosím tě nějaké opravdové „Esa“, které pro nás máte připravené.

STK: Esa se neprozrazují, ale že seš to ty, tak bych něco vypustit mohl….například úplně nové objekty ve městě….třeba známý Žižkovský vysílač z Prahy, ještě více známá Sazka arena nebo jaderná elektrárna na venkově /trochu připomínající Temelín, ale nezáměrně/. Samozřejmě se budeme pokoušet aby vše mohlo být otevřené. Myslím že by pro hráče mohlo být příjemné podívat se na Lost Heaven z oken Žižkovského vysílače, které jsou vysoko nad zemí. A taková procházka prostory jaderné elektrárny, které znáte jen z fotek by také mohli být zajímavé…. mno nechte se překvapit ;-)

Alien: V jaké fázi vývoje se právě datadisk nachází?

STK: V takové aby jsme datadisk v létě mohli bez problému vydat :-D

Alien: Bude datadisk zadarmo a kde ho budou moc hráči sehnat?

STK: Abych se přiznal tak ani já o tomhle nemám zcela jasno. Původně to mělo okamžitě vyjít ve Score, ale po přidání se k FWS nestalo hafo změn mezi které patří i prodej datadisku, který bude pravděpodobně k sehnání na internetovém obchodě a časem až klesne prodejnost (jestli vůbec stoupne :-D) by byl datadisk zdarma ke stažení na našich stránkách.

Alien: Děkuji ti za rozhovor a pokud chceš čtenářům něco vzkázat, máš nyní prostor.

STK: Jasně Aliene, tobě taky děkuju ;-). Čtenářům bych ze všeho nejradši poděkoval (a taky že děkuju) za to, že s námi stále zůstávají i přes to, že se toho na našem webu moc neděje…chci vám jen zaručit, že je to klid před bouří. Takže ještě jednou za celý tým děkuju a zůstaňte s námi. V létě uvidíte, že se vám to vyplatilo ;-)