Mafia 2 – Rozhovor s Františkem Harcárem

Mafia 2 – Rozhovor s Františkem Harcárem, MOCAP Lead Animator

František Harcár, hlavní animátor pro motion capture v Mafii2, si s námi popovídal o jeho zkušenostech ohledně vytváření úžasných animací, a jak 2K Czech pracuje na dělání realistických a plynulých pohybů ve hře.

Elizabeth

Elizabeth: Je několik různých animátorů pracujících na Mafii 2 – co obnáší každodenní práce hlavního animátora motion capture?

František Harcár: Většina mé práce je komunikace s animátory a herci a organizace schůzek ohledně  motion capture. Klíčovou věcí, za kterou jsem  zodpovědný,  je kvalita motion capture záznamu, a že data předám včas.

Elizabeth: Co děláte, aby hra vypadala odlišně a lépe, než v minulosti?

František Harcár: Používáme moderní technologii. Dobrý příklad je optický systém VICON. Pomáhá nám zachycovat realističtější pohyby herců lépe, než kdykoliv předtím. Dříve jsme používali magnetický systém, který ovšem nebyl tak dobrý.

Elizabeth: Jak děláte pohyby motion capture tak realistické a odlišné?

František Harcár: Zkoušíme budovat a sestavit scény tak, že se dovolí pohybovat tak přirozeně, jak je to jen možné. Nechceme žádné umělé pohyby. Také držíme herce v ideálním prostoru pro motion capture. Někdy je to opravdu obtížné. Používáme realistické modely pomůcek (jako například zbraně), takže herci opravdu nosí předměty udělané ze skutečných materiálů v jejich opravdové velikosti a hmotnosti.

Elizabeth: Co tě zajímá na tomto druhu animace?

František Harcár: Tato práce je rozmanitá. Potkávám mnoho nových lidí. Je zde vždy možnost použít nový a lepší software. A co opravdu oceňuji, je to, že nezáleží  na vzhledu herců, finální podoba postav je naše práce!

Elizabeth: Existují nějaké hry, nebo výtvory, kterými se inspiruješ?

František Harcár: Mám velice rád animace PIXARU, také hodně sleduji animované filmy a samozřejmě také  občas hraji nové hry a následuji novou technologii. Mojí největší inspirací je vždy finální kus mojí práce. Pokaždé hledám chyby a v dalších projektech se jím snažím předejít.

Elizabeth: Jsi nějaká postava? Uvidíme některé tvoje pohyby ve hře?

František Harcár: Hm…Jednou jsem byl mrtvý osel, takže jsem se vlastně nehýbal. Jednou jsem byl také žalářník. Vždycky mám nějaké vedlejší role. Pro důležité role máme skutečné herce!

Autor překladu: jsady