Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Kořeny slova Mafia – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Kořeny slova Mafia

Je mnoho vysvětlení, jak vzniklo slovo „MAFIA“. Sesbíral jsem pro vás veškerý materál z internetu a budu se vám snažit vysvětlit, jak asi toto slovo vzniklo.

Někdo tvrdí, že za francouzské okupace na Sicílii v roce 1282 byla znásilně dívka ve svatební den. Její matka pak vyběhla na ulici a začala vyřvávat: „ma fia“. Což v překladu znamená „moje dcera“.

Jiní zase tvrdí, že slovo „MAFIA“ pochází ze starého sicilského přídavného jména „mafiusu“, které má kořeny v arabském „mahjas“. V překladu znamenající, něco jako agresivní, chvástavý, či vychloubavý. Je ale více možností, jak označení „MAFIA“ vzniklo. Např. ze slova „maffia“, které v italském dialektu znamenalo chudoba, bída a nouze. Ve staré toskánštině také existovalo slovo „malfusso“, což znamelo nevěřící, nebo také zločinec. Dále existuje populární výklad, který říká, že slovo „MAFIA“ je složenina prvních písmen z věty „Morte alla Francia, Italia avanti!“, což ve volném překladu znamená: „Zabijme všechny Francouze, Itálie vpřed!“ a pochází z doby, kdy byla část Itálie pod francouzskou nadvládou. Není ani vyloučeno, že původ slova pochází podle stejnojmenných jeskyních u Trafani.

Zdroj: Wikipedie