Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Město – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Město

Pro začátek vám připomenu několik důležitých věcí a rad:

 • Ve městě se snažte dodržovat předpisy.
 • Pokud nikam nespěcháte, mějte raději zapnutý omezovač rychlosti.
 • Pokud vás policista chytne a bude vám chtít dát pokutu, tak se zastavte a nebraňte se.
 • Nestřílejte bezdůvodně po policii, ani po občanech.
 • Nechoď po městě s vystrčenou zbraní (baseballová pálka a boxer policii nevadí).
 • Město se učte zpaměti a snažte se ovládat auto levou rukou (pravou ovládátejte zbraň nebo klakson).
 • Dejte si pozor na sloupy, tramvaje, semafory, auta atd. Při trochu nepozornosti a při honičkách do nich můžete narazit.

To by vám mělo připomenout, jak se máte ve městě chovat a jaké na vás čekají nástrahy. Nyní si povíme něco o městě:

Lost Heaven je typické město 30. let. Skládá se ze tří částí a několika čtvrtí:

 • Little Italy: v této čtvrti se nachází Salieriho bar (váš Don) a bydliště několika hlavních postav – Paulieho a Sáry. Jedná se o celkem poklidnou lokalitu a když se náhodou objeví někdo s úmyslem ji poškodit, tak si s ním Salieriho muži lehce poradí.
 • China Town: neboli Čínská čtvrť, které je zajímavá zejména svou architekturou. Odehraje se zde jedna mise – „Radši si zvykej“.
 • Works Quarter: jedná se o nejchudší čtvrť v celém Lost Heavenu. Je zde spousta továren a také velký nákladní přístav do kterého zavítáte v misích „Bastard se štěstím“ a „Jen tak pro radost“.
 • Central Island: je vlastně ostrov, který je spojen s okolním světem třemi mosty (West Marshall Bridge, Giuliano Bridge a East Marshall Bridge) a jedním tunelem (Central Island Tunnel). Jedná se o poměrně kulturně založenou lokalitu. Naleznete zde divadlo a galerie do které se podíváte v poslední misi. Na Central Islandu je ale i mnoho jiných zajímavých budov, jako stará věznice z mise „Volební kampaň, či nadzemní parkoviště z mise „Skvělý obchod“.
 • New Ark: této čtvrti vládne Morello a je to dost znát. Nachází se zde jediná nemocnice ve městě, Pepého restaurace do které se podíváte v misi „Dobrou chuť“ nebo např. Lucasův autoservis.
 • Down Town: čtvrť s mnoha hotely ze kterých je nejznámější hotel Corleone z mise „Coura“. Je zde také největší kostel ve městě, který pořádně roztřílíte v misi „Kněz“.
 • Hoboken: poměrně chudá čtvrť. Bydlí v ní Salvatore, který vám pomůže v misi „Návštěva lepší společnosti“. Najdete zde i kino Twister, Žlutého Peata, který vám občas dodá zbraně nebo zrušený Palermo club, do kterého se pojedete schovat v misi „Melouch“ po vykradení banky.
 • Oakwood: je čtvrť s rodinnými domky. V jednom z nich bydlí i hlavní postava Tommy. Jinak je to poměrně nezajímavá lokalita, ve které najdete mimo jiné Salieriho soukromého lékaře, kostel, tenisové kurty nebo školu.
 • Oak Hill: čtvť pro největší boháče z Lost Heavenu. Nachází se poměrně vysoko na kopci a zavítáte do ní např. v misi „Návštěva lepší společnosti“.
 • Venkov: ano podíváte se i na venkov. A to např. na letiště v misích „Omerta“ nebo „Smetánka“ nebo do Clarkova motelu v misi „Běžná rutina“.

Po městě se můžete pohybovat různými způsoby:

Pěšky: jedná se pochopitelně o nejpomalejší, ale velmi častý způsob dopravy.

Automobilem: nejrychlejší a určitě nejpoužívanější způsob. dopravy. Za jízdy můžete dokonce střílet, ale pouze s jednoručními zbraněmi.

Nadzemka: poměrně rychlý způsob dopravy, který využijete i v některých misích. Nadzemka nejezdí po celém městě např. ve Works Quarter, Oakwood a Oak Hill).

Tramvaj: poměrně pomalý způsob dopravy, který zřejmě nebudete příliš využívat. Jedinou výhodou je možnost střelby z každé zbraně. Tramvaj, podobně jako nadzemka, nejezdí po celém městě.

Lost Heaven má své zákony a pokud je nebudete dodržovat bude zle!

Pokud spácháte jen lehký přestupek, objeví se v horní části obrazovky lístek – (rychlejší jízda než 60 km/h, jízda na červenou, sražení dopravní značky, malá bouračka). To znamená, že stačí jen zastavit a zaplatit pokutu. Chodícím policistům můžete ujet, ale pokud se budete snažit ujet policistům v autě začnou vás honit a budou se vás snažit dostat za mříže.

Jestliže spácháte vetší přestupek, policie vás bude chtít zatknout a v horní části obrazovky se objeví pouta – (vážná kolize, vysoké překročení rychlosti, ukradení vozidla, bourání do chodců, násilí a nošení zbraně na veřejnosti). Jestliže začnete prchat, objeví se po čase „Pátrání“ a půjdou po vás všichni policisté z města. Pokud se policii na čas ztratíte, lišta „Pátrání“ zmizí. Pokud se vám podaří vystoupit z auta, a nebo přestoupit do jiného, aniž by vás policisté viděli objeví se hlava policisty s třemi otazníky. To znamená, že policisté nemají vaši identitu a pokud neuděláte po určitou dobu další přestupek lišta „Pátrání“ opět zmizí.

Pokud zaútočíte na policisty nebo civilisty, pak se v horní obrazovce objeví pistole – (útok na policistu, přejetí policisty a střílení na policistu). Znamená to, že poldové po vás půjdou zbraněmi. Jestliže se vám bude dařit utíkat, alarmují všechny policisty ve městě a budou na silnici stavět barikády. Pak už záleží jen na vašich schopnostech…