Rozhovor s Lichtenbergem

08.04.2007Tento rozhovor mi poslal Paulie a je určen pro tento web, je tedy přísný zákaz ho kopírovat!

Ahoj, první otázku si klade snad každý, proč nebo co tě vedlo k tomu udělat mystifikaci v podobě Las Vegas?

Zdravím čtenáře. Já osobně jsem Mafii vždy hodně fandil a dokonce jsem zprvu na stejné doméně, jako stále leží Las Vegas, uvedl pravděpodobně první web o „skutečné“ Mafii 2, kde jsem klasicky schraňoval náznaky z rozhovorů tvůrců atd. Také jsem si nemohl nevšimnout některých čtenářů, kteří mi do guestbooku kdysi psali, jestli Mafia 2 vyjde brzy a další dotazy, které by zasvěcení nikdy nemohli napsat. Tehdy mi prostě přišlo, jako dobrá legrace a zároveň výzva k samotným tvůrcům hry, založit krátkodobou mystifikaci a čekat, kolik se chytne čtenářů. Čekal jsem jich pár a dle přehlcení mailu jich bylo pár stovek…

Předpokládal jsi že tvůj projekt bude tak úspěšný a že i po dvou letech se najdou tací, co tomuto podfuku věří?

Spíš jsem chtěl jen otestovat národ, než že bych toužil po tom, stát se legendou J. Od té doby obdivuji hloupost některých Čechoslováků, kteří i dnes po zveřejnění „Happy Endings“ zprávy, píšou do návštěvní knihy zprávy jako je tato: „Toto je dosrany web. Zatial vysla iba mafia :the city of lost haven. Ziadna mafia 2 este nevisla! toto je ojeb ! A paulie v Mafii 2 urcite nebude vi kokoti ! Paulie zomrel v mafii 1. keby ste aspon hrali mafiu 1. Teraz je rok 2007 a pracuje sa na mafii 2, takze urcite nevisla roku 2004.

Co k tomu více dodávat? Chci tím odkázat do Návštěvní knihy na můj web – tam se člověk i dnes dobře pobaví.

Proč si vše zahrnul právě do Las Vegas?

Styčným bodem mystifikace bylo hlavně tolikrát omílané kasíno a jeho světem protřelý screenshot. No a jak tomu tak bývá, proč nejít rovnou k vodě, když není tak daleko od Lost Heaven J.

Kde jsi čerpal veškeré nápady, vymýšlel jsi je sám, nebo jsi se něčím inspiroval?

Všechny sám – právě proto jsem celý projekt vytvořil. Pracovat s fantazií mne baví a Mafií jsem svého času žil. Ani jsem nad určitými misemi nepřemýšlel, zkrátka psal jsem, co mi přišlo pod jazyk.

Změnil bys něco na Mafia: Las Vegas, nebo by ses na něco podobného již vykašlal?

Ani náhodou. Měl jsem spoustu nápadů, jak můj projekt oživit a dokonce jsem začal tvořit další scénář (odkaz: http://lichtenberg.bloguje.cz/269169-mafia-se-vraci.php) . Jen prostě už nebylo tolik času, jako jsem jej měl na základní škole před dvěma lety a u prvních dvou částí návodu zůstalo. Tehdy jsem měl vymyšlený skoro celý příběh, třeba si ho ještě někdy z nostalgie dopíšu… Pokud jde o otázku, zda bych něco změnil na Mafii: Las Vegas, není toho málo. Když to čtu zpětně, moc jsem si s tím nevyhrál a je to hrozně průhledné. O to víc mne zaráží, že se nachytalo tolik lidí.

Co si myslíš o opravdové Mafii 2. Myslíš že vyjde?

Mafia je dobrá značka, která má jméno. Podle mě je skoro nereálné, že by se na žádném pokračování nepracovalo.

Děkuji ti za rozhovor a pokud chceš něco vzkázat naším čtenářům, máš slovo.

Chtěl bych všechny pozdravit a vzkázat, ať zůstanou Mafii věrní a ať jsou na mne o něco mírnější, kdyby si o Las Vegas náhodou přečetli až teď. Díky, Dan.

Autor: Paulie