Warning: Undefined variable $mobile in /DISK2/WWW/czech-games.net/mafia/wp-content/plugins/smooth-page-scroll-to-top/smooth_scroll.php on line 24 Rozhovor s Mr Robvillem – Mafia, Mafia 2 & Mafia 3

Rozhovor s Mr Robvillem

18.02.2012 – Exkluzivní rozhovor pro tento web nám poskytl Mr Robville, který je autorem připravované a pravděpodobně také nejočekávanější modifikace pro Mafii – Titanic Mod.

Alien: Ahoj. Na začátek nám prosím řekni něco o sobě.

Mr Robville: Jak jistě víte, moje přezdívka je Mr Robville. Ta vznikla dosti neobvyklým způsobem, a to díky hře SimCity. Nejprve jsem pro město a jeho starostu použil své skutečné jméno – Robin Bongaarts. Po několika dalších městech, jenž jsem vybudoval, mi hra nabídla jméno pro starostu Robville podle města Robville City. Jméno se mi zalíbilo, a tak jsem pod ním začal vystupovat na internetu. Nejprve sloužilo pouze jako přezdívka, ale jak šel čas, zjistil jsem, že ho používám pro všechno, co dělám a to včetně mých 3D projektů. Jinak je mi 19 let a narodil jsem se v Holandsku.

Alien: Jak dlouho vlastně na modifikaci pracuješ a proč si se rozhodl právě pro téma Titanic?

Mr Robville: Moje vášeň pro Titanic sáhá do daleké minulosti, ještě když jsem byl malý. Tehdy jsem k narozeninám dostal model Titaniku od firmy Revell a po následném shlédnutí filmu jsem se jim stal doslova posedlý.

Pracovat na Titanic Modu, který je stále ještě ve vývoji, jsem začal 11. září roku 2006.

Alien: Kolik lidí v současné době pracuje na Titanic Modu?

Mr Robville: Jádro týmu se skládá ze tří lidí, tedy já, Hudizzle a AsaSK. Dále máme několik beta testerů, díky kterým mám spousta potřebných informací. Pak jsou tu ještě další lidé, kteří mi pomáhají s několika menšími věcmi. Sháním také dabéry pro svůj mód, někteří se sice přihlásili dobrovolně, ale stále čekám na jejich odpověď. Zatím jsem dostal zvukové ukázky hlasu pouze od jedné osoby.

Jinak Hudizzle pomáhá především s interiérem lodi a s texturami. AsaSK je hlavní scripter.

Alien: To že se ve tvém módu dočkáme kompletně vymodelovaného Titanicu, všichni fanoušci vědí, ale můžeme očekávat také něco dalšího, jako jsou scripty, nové mise atd.?

Mr Robville: Titanic Mod obsahuje nový příběh, všem dobře známé vozy Renault, nové menu, nový interface, nové mise, funkci „free roam“ a spoustu dalších věcí.

Na lodi budete mít vlastní kajutu, ve které se můžete převléknout, jít na záchod atd. Je to určitých druh RPG prvků, které jsou v módu zahrnuty.

Titanic Mod

Alien: V jaké vázy vývoje se nyní mód nachází a kdy bychom se ho mohli reálně dočkat?

Mr Robville: Pokud jde o datum vydání, jsem velmi opatrný. V minulosti jsem již několik dat vydání odhalil, ale díky neočekávaným / neplánovaným událostem v mém osobním životě a díky technickým problémům, jsem je nakonec nemohl splnit.

To způsobilo zmatek, ale hlavně vztek mnoha lidí. Proto jsem se rozhodl odstranit datum vydání a procenta, které na stránku vrátím, až si budu stoprocentně jistý, že jich mohu dosáhnout. Samozřejmě stále usiluji o to, vydat mód v tomto roce.

Hotovy jsou zatím exteriéry, několik interiérů a první mise. Zbývá tedy dodělat zbytek interiérů, scripty v misích, potopení lodi a následně vše otestovat.

Alien: Kolik polygonů v současné době obsahuje model Titanicu?

Mr Robville: Těžko říci přesně, jelikož existuje spousta samostatných modelů, můj odhad je ale kolem 2 milionů polygonů. Ve skutečnosti to ovšem může být i více.

Alien: Nedávno si posílal dopis do 2K Czech, ve kterém si žádal o poskytnutí SDK. České studio bohužel tvou žádost zamítlo. Asi jsi trochu počítal s negativní odpovědí, ale bude to mít nějaký zásadní dopad na Titanic Mod?

Mr Robville: Ano. Pro vytváření módu používám nástroje programu third-party, ten je využíván lidmi, kteří potřebují dostat určitá data ze hry. Některé data jsou ale příliš složitá a nejde se k nim dostat / nejdou dekódovat. To znamená, že mnoho funkcí nemůže být použito a nebo nejsou správně optimalizované. Díky SDK bych například mohl vytvořit dynamické stínování a osvětlení, „occudders“ (pokoj po zavření dveří zmizí), shadow maps, animace vlastních předmětů, cesty kudy mají chodit NPC a mnoho dalších věcí.

Alien: Pracuješ na nějakých dalších módech kromě Titanic Modu a jaké jsou tvé plány po jeho dokončení? Budeš se dále věnovat Mafii, nebo už jsi touto hrou otrávený?

Mr Robville: V současné době pracuju na masivním námořním projektu týkající se architektury (ano, tohle dělám taky) a na dalších projektech z tohoto odvětví.

Až dokončím Titanic Mod, asi začnu pracovat na novém projektu, vše se ale bude odvíjet od mého volného času.

Otrávený a znuděný z Mafie? Nikdy!

Alien: Děkuju ti za rozhovor a přeju ti mnoho úspěchů s módem i v osobním životě. Pokud chceš, můžeš nyní něco vzkázat našim čtenářům.

Mr Robville: Taky ti děkuju za rozhovor! Nakonec bych chtěl všem vzkázat toto: i když je mód ve vývoji již mnoho let, dokončím to, co jsem začal.

Pochopitelně si neodpustím trochu životní filosofie: „Ti, kteří si neustále vymýšlí důvody, proč nemohou pokračovat ve svém snu, ho také nikdy nedokončí.“