Mafia II – Tipy a triky (strana 4)

strana 1 | strana 2 | strana 3 | strana 4 | strana 5

Posílejte nám své tipy a triky, na které narazíte během hraní (případné obrázky prosím zasílejte ve formátu JPG). Děkujeme.

Oprava auta v garáži | Autor: sashena236

Svoje auto si mozete opravit priamo z garaze.


Mafia 2 - Tipy a triky

Hlášky při pěstním souboji | Autor: vitoscaletta0

Když při rvačce stisknete klávesu „E“, tak Vito, Joe, nebo Jimmy řeknou nějakou hlášku, například: „Tak pojď, ty posero.“ Lepší je tohle použít, když jste daleko, protože jinak vás nepřítel stihne zmlátit, než to dořeknete.

Další vchod do budovy v misi „Nepřítel státu“ | Autor: siky25

V misi „Nepřítel státu“, když jdete krást lístky na benzín, nemusíte do budovy lézt oknem na záchody, ale vlevo jsou krabice a po nich můžete vylézt na střechu, kde je otevřené další okno.

Bar z prvního traileru | Autor: Davidek K.

Našel jsem ve městě bar, ve kterém večeří rodina Clementeho z prvního Traileru Mafie 2 (mimochodem bar je hned vedle za rohem :-).


Mafia 2 - Tipy a triky Mafia 2 - Tipy a triky

Barman | Autor: Launcher

V DLC Joes Adventures, v tom prvním videu hned na začátku, Joe volá k Freddymu, ale zajímavé je, že jak ukážou toho Freddyeho, tak to neni on, ale úplně jinej barman.


Mafia 2 - Tipy a triky


Tento trik funguje pouze s rozšířením Joeova dobrodružství.

Průchozí textury | Autor: Aspin

V DLC Joes Adventures chybí část mapy, resp. jsou průchozí textury. Možná že to je tak i v normální mafii. Natočil jsem to, video zde.

Tip na MHD | Autor: Matt.Murdock

Když vylezete na autobus, bude vás vozit po městě, po všech zastávkách. Pokud máte stažený trainer BReWErS, zapněte aby vás nehledala policie, a pak stačí vlézt do policejního auta ze strany spolujezdce a máte taxík. K vylezení z „taxíku“ stačí opět zapnout hledání policií, policajt zastaví auto a jakmile vylezete, začne střílet…


Mafia 2 - Tipy a trikyMafia 2 - Tipy a triky

Přístupný kanál | Autor: Lukáš S.

V misi Drsňák a účetní se na jatka musí Vito dostat kanálem. Do kanálu se dá ale dostat i v předchozích misích. Dá se ho jentak projít, na jatka se dostat nejde.

Odvolání policie | Autor: Michal K.

Zjistil jsem, tedy nevím jestli to už dávno někdo neví, ale když jste hledaný nebo pronásledovaný, tak stačí, když použijete jakoukoli telefonní budku, vytočíte telefonní číslo na někoho od policie, který vám jen sdělí, že se má pak někdo stavit s prachama a pátrání po vás se odvolá.

Zajímavost na plánku metra | Autor: Richard S.

Díval jsem se na nové tipy a triky a nemohl jsem si nevšimnout tohoto: na screenu plánu metra jsou linky „?WTF“ a pod tím je menším písmem napsáno „December 31: FOREVER“ ;)

Projížďka na střeše auta | Autor: vitoscaletta0

V kapitole Domov, sladký domov (Home Sweet Home), když se rozhodnete ženě pomoct s opravou motoru, můžete ještě v rychlosti se pokusit vylézt na střechu jejího auta a až ona nastoupí, pojede jako by jste na střeše nebyli, a můžete se s ní projet po městě… Problém je, že lehko spadnete, ale doufám že se vám to povede, když se budete trošku snažit. :)

Další východ z úřadu | Autor: sashena236

V 3.kapitole sa z uradu mozete dastat aj inym vychodom. Tam kde sa vypina alarm (ale v inych dverach) – su otvorene dvere od pivnice.


Mafia 2 - Tipy a trikyMafia 2 - Tipy a trikyMafia 2 - Tipy a triky

Pokecejte se starými známými | Autor: sashena236

Na zaciatku 2. kapitoly sa mozete porozpravat s chlapikom, ktory prave zatvara obchod, alebo so starou znamou.


Mafia 2 - Tipy a trikyMafia 2 - Tipy a trikyMafia 2 - Tipy a trikyMafia 2 - Tipy a triky

Vyčištění obleku v misi „Drsňák a účetní“ | Autor: basmexdu

Když se v misi „Drsňák a účetní“ vracíte do Falconeho baru, tak se stavte domů a vymeňte si ve skříni oblek, poté si opět vemte oblek co jste měli předtím a najednou je čistý!

Zajímavost na šrotišti | Autor: sashena236

Kapitola 2. S Joeom pojdete na Bruskiho srotovisko, hned ako pridete vystupte z auta a ukradnite nejake auto. Vojdite s nim do lysu (pockajte kym nastupi aj Joe). Dozviete sa, ze… Potom ako doveziete pozadovane auto Mikeovi, skuste s nim tiez prehodit par slov.

Pokec s Joem | Autor: sashena236

Ked vas v 2. kapitole Joe privita v jeho byte a chystate sa ist k Giussepemu, zdrzte sa a preskumajte byt. Joe s Vitom sa zacnu rozpravat napriklad o fotke na kozube,…

Strip bar | Autor: badyemil

Když v Mafia 2: Joe’s Adventures uděláte misi, kde musíte ukrást vlak a následně se objevíte ve scénce ve strip baru, potom až skončí, u strip baru jsou dva muži na lavičce. Jednoho zabijte a druhý uteče do strip baru, kam můžete.


Tento trik funguje pouze s rozšířením Joeova dobrodružství.

Plán metra | Autor: M4rty09

Zajímavý, co sem našel při záchraně mártyho :D.


Mafia 2 - Tipy a triky

Martyho byt na wallpaperu | Autor: sashena236

Martyho byt (je to posledne obydlie v ktorom pocas hry byvate) na jednom z wallpaperov.


Mafia 2 - Tipy a triky

Domov z dětství? | Autor: sashena236

Na mape je jedno miesto oznacene ako vas domov, ale pocas hry tam nebyvate. Bude to asi Vitov domov zo zaciatku hry, ked bol maly a byval tam s rodicmi. Je to presne taka ista chudobna stvrt.


Mafia 2 - Tipy a triky Mafia 2 - Tipy a triky

Hádka manželů | Autor: Jiříček S.

Když jdete do bytu své matky, tak poté, co praskne sklo, můžete vyslechnout hádku dvou manželů.

Zámek u auta | Autor: Jan K.

Na tento jediný bod jsem nepřišel sám, ale viděl jsem ukázku na Youtube. V podstatě se jedná o to, že když přijdete k zamčenému autu, můžete mu zámek rozstřílet a dostat se tak do auta. Je to sice trochu delší, než rozbít okénko, ale pokud po vás budou střílet poldové, budete za ušetřené okénko vděčni.

Martyho byt | Autor: Jan K.

Pokud vyjdete z Martyho bytu, jsou tam dřevěné schody. Jděte po schodech nejvíc nahoru a pak jakoby směrem ke garáži. Na tomto místě můžete obdivovat pěkný výhled, ale hlavně si tady můžete pěkně zahrát na snipera. Nejlepší zbraň na dálku vypadá německý Mauser 98k, ale není tomu tak. Raději si vemte M1 Garand nebo nějaký samopal.

Obchodní dům Arcade | Autor: Jan K.

Během jízdy (i mise) se můžete dostat do obchodního domu Arcade. Obchodní dům Arcade (Arcade = Arkády – obchodní dům v Praze na Pankráci) se nachází u benzínky nedaleko od baru Mona Lisa a Vangel’s. Dá se tam dostat dveřmi zlatnictví (vpravo od hlavního vstupu), tedy stejnými dveřmi jako jste tam šli s Joeym přibližně v půlce příběhu Mafie. Ale dostat se dovnitř není zas tak jednoduché. Otevřít dveře totiž nemůžete vy, ale někdo jiný. Je jedno kdo, ale na Joeyho nebo Henryho se moc nespoléhejte. Já jsem to udělal v Jízdě v2.0 s god-módem, takže jsem měl dost zdraví i munice. Možná ani jedno nebudete potřebovat, ale ze začátku nejspíš ano. Jak tedy udělat, aby vám někdo otevřel? Lidé ve městě otevírají dveře, když před vámi utíkají, takže jestli budete mít štěstí, stačí před těmito dveřmi párkrát vystřelit a lidé budou utíkat do všech stran, tedy i dovnitř obchoďáku. Ale nejlépe to funguje s molotovovým koktejlem. Poprvé, když jsem objevil, že se dá vstoupit do tohoto obchoďáku mi otevřela žena, která se bála kulek z mého samopalu, potom jsem to zkoušel už jen z molotovem, je to s ním mnohem jednodušší. Podruhé jsem házel molotov na dveře, přiběhl fízl, zabilo ho to, ale jak letěl k zemi, najednou mi otevřel dveře. Asi je lepší házet molotov kousek dál, aby to ty lidi nezabilo, a tam kde hoří nepůjdou, takže jim zbývá cesta jen dovnitř obchoďáku. Rozhodněte vykoušejte, stojí to za to. Lidé (většinou poldové) půjdou dovnitř klidně s vámi. Když po mně šli poldové a já byl v obchoďáku, tak jednou se objevili v obchodě, do kterého se normálně nedá vejít. V obchodním domě můžete jít do jednoho obchodu s knihami a také kolem něj, kudy jste šli s Joeym v průběhu příběhu Mafie. Když projdete uličkou u obchodu, uvidíte schody, kudy jste šli na střechu s Joeym. Nechoďte nahoru, protože už v prvním mezipatře se propadnete do textury (padáte mimo hru). Jestliže se do obchoďáku dostanete, nepočítejte s tím, že ho někdy opustíte. Východ je jen jeden (ve zlatnictví), ale prostorem u dveří už se nedá jít zpět. Celý tento objekt vypadá, že měl do hry přijít, ale jako spousta věcí byl nakonec vyškrtnut.

Střechy | Autor: Jan K.

Když pojedete na severovýchodní cíp Midtownu, nebo-li na ulici souběžnou s barem rodiny Falcone (od baru na východ), najdete tam nízké baráky, kolem kterých se dá jet autem. Když je objedete, uvidíte schody, které vedou na střechu. V Mafii jsou to asi jedniné baráky, kde se dá vylézt na střechu (kromě obchodního domu v misi). Odsud se dá hezky odstřelovat a je to taky pěkná skrýš před policií.

Pláž | Autor: Jan K.

V Mafii se můžete projet po pláži (vodou) autem. Vemte si auto na pláž za Vitovou vilou. Tady, když pojedete u kraje můžete jet autem ve vodě. Když pojedete dál (do hloubky), tak se ocitnete na souši a bez auta. Chce to trochu cviku, ale skoro celá pláž se dá projet autem ve vodě.

Tuning pohřebního vozu | Autor: Jarda

Pokud upravíme pohřební vůz na třetí tuningový stupeň (pouze v JV a JD), tak nám zmizí kapota vozu, přičemž se na chladiči vozidla oběví velmi povedená lebka. Pak už jen stačí mít štěstí a vést ve voze Vladimira Iljiče Lenina.


Mafia 2 - Tipy a triky


Tento trik funguje pouze s rozšířením Jimmyho vendeta nebo Joeova dobrodružství.

Bezdomovec | Autor: Petr V.

Víte, že když někde uvidíte sedícího bezdomovce na zemi, tak vám řekne, že mu ninjové unesli rodinu a potřebuje peníze na hodinu karate, a pak mu můžete dát 1 dolar.

strana 1 | strana 2 | strana 3 | strana 4 | strana 5