Mafia.Czech-Games.net

Jak si vede Mafia 3 v recenzích?

14.10.2016 · Autor: Alien · Kategorie: Mafia III · 7 komentářů »

Týden po vydání Mafia III, většina velkých herních serverů, včetně těch českých, již sepsala svou recenzi, je tedy správný čas podívat se na to, jak si v nich třetí díl vede. Ten má na serveru Metacritic.com momentálně hodnocení 60/100 na PC (průměr ze čtrnácti recenzí), 69/100 na PS4 (průměr ze třiceti dvou recenzí) a 69/100 na Xbox One (průměr z osmi recenzí) a jen z málokteré recenze si hra odnesla více než 7 bodů z 10 respektive 70 %, spadá tedy spíše do průměru.

První české recenze:

Zing.cz – 5/10 | PS4 a PC verze

Z Mafie 3 se stala brutální akce, kde jde především o zabíjení, což zachraňuje město s jeho jedinečnou atmosférou, minimálně začátek příběhu, výběr dobové hudby, dabing a filmečky. O pouhé průměrnosti bohužel rozhodla řada chyb a bugů, povrchní stealth mechaniky a velmi hloupá umělá inteligence. Občas jsme si připadali, jako kdybychom místo hotové hry hráli jen vývojovou verzi.

Games.cz – 5/10 | PC verze

Průměrná městská akce, která nenabízí nic, čím by se výrazněji vymezila proti konkurenci. Vcelku dobře se v ní jezdí i střílí, je zajímavá zasazením, ale brzy začne nutit kvůli otravnému opakování těch samých činností. Je technicky nedokonalá, ale s výborným ozvučením a kvalitním podáním příběhu, který je však v jádru opět pouze průměrný.

Hrej.cz – 3/5 | PS4 verze

Mafia III bude pro leckoho zklamáním, záleží zejména na tom, co jste od hry čekali. Na odkaz minulých dílů navazuje jen velmi volně a snaží se představit moderní vizi městské akce. K zemi ji bohužel sráží celá řada chybných rozhodnutí.

Hodnocení některých zahraničních recenzí:

 • GameInformer  – 6.75/10 | Xbox One verze
 • PC Gamer – 54/100 | PC verze
 • GameSpot – 6/10 | Xbox One, PS4 i PC verze
 • IGN – 75/100 | Xbox One, PS4 i PC verze

Připomínám, že naší recenzi můžete s největší pravděpodobností očekávat koncem tohoto týdne.

Zdroj: uvedeno v novince

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPrint this page
 • Tom

  Grafickou stránku jsem raději ani nezmiňoval, protože na tu existuje řešení. Když si koupíte PC sestavu za 50k, tak npc postavy nevypadají jako plastové figuríny a dá se na to i dívat :D

 • Tom

  Dobře neměli na tom velkou váhu. A právě proto jsem od toho příliš nečekal, ale tohle? Je jiná, ale z té horší stránky. Neměl jsem na mysli příběh (který tady obhajuješ), který je asi jako jediný z té hry dobrý. Měl jsem na mysli celkový herní zážitek. Mafia byla vždy něco co nás vtáhlo nejenom do děje, ale každý měl i citový vztah k postavám co tam figurovaly. Když se vydala mafia 1 a 2, bylo to něco co jsme ihned přijali, aniž by to potřebovalo nějaké okaté opravy. Třetí díl se vydal jako jeden veliký bug a ne jako hra, které by jste se nesmáli když uvidíte že nám prší přes okno, neustálé chyby ve stínech mraků apod. Má to příšerné jízdní vlastnosti, které dělali mafii vždy tak kouzelnou a kde se kladlo na každé auto ve hře důraz, díky jejich odlišným vlastnostem. Tady mi přijdou hodně osekané. Celkově fyzika hry je něco co by nás nadchlo možná před 10ti lety. Nehledě na jednoduchou UI i při nejvyšší obtížnosti. Předchozí díly na rozdíl od třetího byly vždy pro hráče trochu výzva. Nudné vedlejší mise které se opakují pořád dokola. Bez těch bychom se taky obešli. Mělo to zůstat jen u příběhové linie. Nechci tady nějak hanit nikoho kdo se na tom podílel, ale možná kdyby na to měli víc času a vydali to mnohem později, tak by vypadala tato hra mnohem líp. Jen můj názor. ;)

  PS.: Jestli měl být záměr to udělat jiné, mělo se to jmenovat „Another Mafia“ :D

 • Filip Scaletta

  Zas tak špatně bych to neviděl. Český tým neměl moc váhu kdyby jsi četl soustavně o vývoji jako polovina lidí se nezajímala , že jo. Hangar 13 řekl, že Mafia 3 bude jiná. Neý budete čekat. Nechápu proč si furt stěžujete. Dalo se to čekat že to bude jiný a né gangster v obleku s kapesníčkem. V té době už Mafia nebyla jako v 30 letech. Posouvala se dál jako všechno. Zahraj si příběh a uvidíš dál. Záporná postava sama o tom mluví že přichází doba kdy Mafia bude musit skončit v Americe (ta Mafia jako taková).

 • Tom

  Mafia 3 je odpad. Buďto český tým který na tom pracoval neměl moc ve vývoji hry velkou váhu, nebo byla všechno co se tvrdilo o Mafia 3 před pár lety sprostá lež. Nebo obojí. Každopádně nemohu uvěřit jak někdo něco takového mohl dopustit. Jediné co to má s Mafií společného je název, který si tato hra rozhodně nezaslouží. :/

 • MAFLiban

  To bych Danovi fakt moc přál jako dovršení jeho mafiánský trilogie… úplně mě z tý představy zamrazilo v zádech:)

 • Nasraný Joe

  keby sa to volalo godfather 3 všetci by boli ticho a spokojí,
  ale toto nieje hodné niesť takú lukratívnu značku akou bola mafia.
  Nechápem ako niekto súdny čo hral predošle diely môže tomu dávať také vysoké hodnotenie, celá blbá hra o tom istom.. jediná pozitívna vec, alebo dve sú práve iba ten soundtrack a nápad, tým to končí.. neverím že človek ktorý je zvyknutý na nextgen hry v roku 2016 toto môže ospevovať, keby to vyšlo v roku 2010 bola by to pecka, ale dnes ? vážne ? pôvodný tím 2k sa musí chytať za hlavu keď to vidí..

 • jose

  Vávra nedávno na twitteru: „ Damn, I just read through a script that I wrote few years ago for certain gangster game and I still would love to make it happen one day.“ Snad se někdy dočkáme.

  0 replies

  18 retweetů

  120lajků