Mafia.Czech-Games.net

Fanoušci se ptali, Martin Zavřel odpovídal

15.10.2010 · Autor: Alien · Kategorie: Mafia II, Mafia II - DLC · 57 komentářů »

Na oficiálním fóru se mohli fanoušci Mafie II ptát vývojového manažera Martina Zavřela na vše, co je ohledně hry zajímá. My vám nyní přinášíme překlad těch nejzajímavějších otázek a pochopitelně také odpovědí:

Fanoušek: Co se stalo s misí, kterou jsme mohli vidět ve videu na GamesCom 2009?

Martin Zavřel: Některé části z prezentované mise jsou i ve finální hře. Každopádně hra byla v té době ve stádiu „work in progress“ a spousta věcí se ještě upravovalo a měnilo.

Fanoušek: Mělo být opravdu více misí z války, pokud ano, kdy a proč jste se je rozhodli odstranit?

Martin Zavřel: Část z války měla být původně opravdu delší, ale zdálo se nám, že hráče dlouho držíme od skutečné podstaty hry (město, mafie apod.), tak jsem ji zkrátili.

Fanoušek: Budou v DLC Joeovo dobrodružství zbraně na blízko nebo možnost využít veřejnou dopravu?

Martin Zavřel: Ne.

Fanoušek: Kam se poděly vedlejší mise?

Martin Zavřel: Pracovali jsme na nich, ale zjistili jsme, že některé odvracejí hráčovo soustředění od hlavní dějové linky, proto jsme většinu vypustli. Ty nejlepší jsme však zabudovali do příběhu (např. kapitola 14).

Fanoušek: Bude nějaké pokračování příběhu?

Martin Zavřel: Ne, konec hry považujeme za uzavřený.

Fanoušek: Proč nejsou některé části města přístupné?

Martin Zavřel: Některé se nám do hlavního příběhu nehodily, proto jsem je vypustili. Mnoho těchto částí ale bude přístupných v Joeovo dobrodružství.

Fanoušek: Budeme moci jezdit a využívat Dezilia 410 Grand American v Joeovo dobrodružství, kdykoliv se nám zachce?

Martin Zavřel: Ano, můžete se s ním odreagovat kdy, a jak dlouho chcete.

Fanoušek: Kolik hodin zhruba zabere Joeovo dobrodružství?

Martin Zavřel: Zhruba 5 až 8 hodin.

Fanoušek: Bude Joeovo dobrodružství obsahovat nové cut-scény?

Martin Zavřel: Ano, mnohem více než Jimmyho vendeta. Samotná první kapitola jich obsahuje asi deset.

Fanoušek: Bude v Joeovo dobrodružství volná jízda?

Martin Zavřel: Mezi misemi můžete jezdit, jak dlouho chcete. Samostatnou volnou jízdu neplánujeme.

Fanoušek: Budou v Joeovo dobrodružství další Playboy magazíny?

Martin Zavřel: Ano, budete moci sbírat další magazíny.

Fanoušek: Budou nové možnosti (přístupné části města atd.) začleněny i do hlavní hry, případně do Jimmyho vendety?

Martin Zavřel: Ne, tyto věci budou pouze v Joeovo dobrodružství.

Fanoušek: Plánujete v budoucnu vydat nějaký oficiální editor např. oblečení, aut apod.?

Martin Zavřel: Nic takového v plánu nemáme.

Fanoušek: Plánujete někdy v budoucnu vydání multiplayeru?

Martin Zavřel: Původně ve hře byl, nakonec jsme se ale rozhodli věnovat veškeré úsilí k dopilování single-playeru.

Zdroj: Oficiální fórum, Mafia-Daily.net

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPrint this page
 • Johny

  Pane Zavřel, vic uz jste se fanouskum Mafie do obliceje vysmat nemohl. Jestli jste tohle myslel vazne, tak jste klesl hodne hluboko. Ale vas hrejou ty penize z M2, tak je vam vase „vyvojarske svedomi“ ukradene….

 • Alone

  Bože, to si Zavřel a ostatní okolo Mafie myslia že sme idioti a rozprávajú takéto kecy ohľadom toho, že dbali na nás, aby sme boli úplne zahĺbení do príbehu a aby nás vedľajśia línia neodťahovala od tej hlavnej. Keby ja mám možnosť poloźiť mu otázku, tak sa ho spýtam že prečo s nami vy*ebali a stále sa snažia vy*ebávať, keď my aj tak dobre vieme, že v prvom rade im išlo len poriadne sa nahrabať a niečo také ako branie ohľadu na nás v tom naozaj nie je.

 • Jack

  Zbyněk: Mluvíš mi z duše – bratři Španělové z BIS se nenechali os*at a poslali nenažrané Codemasters do někam. Je ale pravdou, že BIS si toto mohlo dovolit, jelikož většina jejich kapitálu je ze simulátorů, které používají armády. Každopádně je to škoda, že v ČR máme prakticky už jen jedno nezávislé studio. Ostatní už zblajzly nenasytné a chamtivé zahraniční subjekty.

 • Nikdo

  Nechápu co na tom ten Zavřel má prej že „…odvracejí hráčovo soustředění od hlavní dějové linky…“
  Nikdy mě v Mafii Neodvedlo od „hlavní dějové linky“ když sem měl jít k baru „Black cat“ zmlátit „Velkýho Stana“, nebo když sem měl jet auto hodit do moře na útes.
  Konec Mafie II fakt nemůže být jasnější, všichni víme kam odvezli Joea, jak to bylo s Eddiem a zbytkem rodiny Falcone a jak na Vitův úkol reagovala komise a Frank Vinci…

 • Anonym

  čakal som dlho na mafiu 2 stym že to bude legenda zo všetkych hier ale takyto prepadak na tu dlhu dobu čo myslim že večina čakali sme nečakali takže velke sklamanie a ak bude podobna aj mafia 3 ak vobec bude tak ani neviem či to budem hrať … Keby je dej dlhši a viac zmysluplny viac veci na kupovanie drahšie vedlajšie misie nech sa da na ne zarabať viac vlasnosti aut jak bolo v mafii 1 ktora je podla mna na nezabudnutie tak by som to bral mafia 1 2002 rok 100% a mafia 2 2010 rok 20% keby som si kupil mafiu 2 original čo som mal v plane tak by som sa citil asi oklamany lebo bolo naslubovane vela a nič stoho tolko z mojho nazoru aj tak nepomože aby to bolo lepšie ale vyjadriť som sa musel :)

 • Alphonse800

  Možná až do toho vrazíme cca 2000 Kč se všemi DLC bude to super hra.No nekupte to (ironie).

 • PaulCZ

  Hra je graficky velmi pěkně zpracovaná,ale príběh pokulhavá.Je takovy jakokdyby o ničem,no nic moc.Další VELKÝ ale opravdu VELKÝ PROBLÉM ….MULTIPLAYER.Každá hra v této době má multiplayer ale v Mafii 2 kde nic,tu nic :( :( Opakované projíždění kampaní začíná být nudné a volná jízda,která jde stáhnout začne být po chvíli nudná.Výhoda jsou DLCéčka jako je Jimmys Vendetta a Joes Adveture atd.

  No celkově je Mafia 2 horší než Mafia 1…Nechci nic říkat jako že jste stvořili špatnou hru..celkově když bych pominul multiplayer tak davam 75procent. Paul

 • wegos

  zbyněk, úplne súhlasím čo si napísal :)

 • Zbyněk

  a nejlepší na tom je, že ani to ořezání neudělali pořádně:-D viz Bruskiho vrakoviště či jak se ten pán jmenoval, v úvodu hry Joe říká, že pro Vita bude mít sem tam nějaký ten kšeftík a když se ho přijedete zeptat tak pro Vás nikdy nic nemá kdyby tohle vystříhli úplně možná by pak nikdo nepoznal, že tam jaksi něco chybí :-DDD