Mafia II – Podrobný rozbor HD Traileru by Esaul

Bez svolení autora textu a pozadí není povoleno kopírovat zde uvedený obsah. ESAUL

00:01 Jak jste si jistě všimli (a jak se provalilo na povrch), celý trailer je CGI, takže jde spíše o teaser, než o trailer (ikdyž na teaser je to pěkná délka videa), záběry jsou tedy renderované, ne in-game. nyní již k tomu co vidíme v první sekundě videa. Před námi se rozprostírá nádherný pohled na Chryslerův mrakodrap (vlevo) a na Chanin building (vpravo). Obě fotografie jsou dobové, Chanin tower/building byla postavena v roce 1929 (práce začaly v roce 1927), Chryslerův mrakodrap byl dokončen o rok déle. Fotografie je přibližně z roku 1929, kdy se ještě stavělo. Nakonec tu mám pár fotografií, kde jsou vidět oba mrakodrapy. Zbylé dvě najdete zde, zde a zde. poslední věcí, které si na obrázku lze všimnout jsou ptáci. V intru na Mafii 1 se objevili, avšak ve hře jsme na ně nikde nenarazili, zda-li tomu bude jinak v Mafii 2 to se ještě uvidí, každopádně to působí jako kladný doplněk ve hře, kdy například při honičce po střechách byste je vyrušili a oni by ulétli.

00:03 V třetí vteřině traileru vjíždí do záběru nadzemka, zde přichází první nesrovnalost, nadzemka. Okolo těchto dvou budov nadzemka nejezdí a ani nejezdila (nikde na netu jsem se to nedočetl). Z čehož nám vyplývá jedna věc, IS vytvořili pro Mafii 1 určitý systém pro to jak sestavit město. Ten samý systém zachovali i pro Mafii 2 (a to se netýká jen města, platí to i pro vozidla, zřejmě i HUD, apod.). Je to, ale vlastně logické, nač měnit něco co funguje. Použili tedy budovy, keré se v městě skutečně nacházejí, ale jejich geografické rozmístění neodpovídá realitě, popř. si město upravili k obrazu svému. Věřím tedy, že v Empire city nalezneme i všem dobře známé hlavní nádraží z New Yorku nebo Woolworth building a další známé budovy z NY. Zásadní věcí na záběru tedy je nadzemka. Je vidět, že má 4 vagóny, což je více něž mívala v Mafii 1, takže nadzemky budou mít možná různý počet vagónů. Další věcí je řidič nadzemky sedící vlevo, nadzemka v Mafii 1 neměla řidiče (bylo to z důvodu jeho zabití, pokud byste jej zastřelili, nadzemka by se zastvaila a vy byste museli vyskočit na zem – mám to ozkoušené, dělalo to problémy s kolizemi ve hře a mnohdy jste vyskočili mimo mapu), ale jak to vypadá, v dvojce snad řidič bude. Předposlední věcí jsou vymodelované řetězy před předními dveřmi, což mě připomělo, že v jedničce je měla tramvaj mít také a s tím souvisí to, že nadzemka měla vypadat skoro stějně jako ta co vypadá ve dvojce, srovnání najdete zde a zde. Poslední věcí jsou rozsvícená světla, efekt, tkerý v Mafii 1 nebyl, zde se ho možná dočkáme. Tolik tedy k 3. sekundě traileru.

00:06 Další záběr, který si rozebereme je pohled přes ulici na restauraci. Na scéně můžeme vidět mnoho detailů, jako jsou vodojemy, které byly už v jedničce. Novinkou nejspíše budou různé krámky a fast food vozíky na ulicích (ikdyž ty nám IS ukazovalo v prvním traileru na Mafii 1 a nakonec ve hře nebyly – zůstaly jen modely ve složce „models“). Dalším příjemným detailem jsou výpary z kanálů, uvidíme v jaké míře a zda-li vůbec se ve městě objeví. V neposlední řadě jde o reklamní ukazatele, zde je vidět Century (v 3. sekundě bylo k vidění Emery shirts, na dalších např. HOTEL), reklama na cigarety, opět Snooker jako byl na 5. oficiálním screenshotu na Mafii 2, novinku pouze tvoří reklamy na traverzách (cigarety). Vlevo uprostřed je vidět odjíždějící nadzemka (počet vagónů byl opět 4). A čeho si nelze nevšimnout je Cafe restaurant uprostřed scény, kde se odehrává další scéna u stolu při večeři. Myslím si, že půjde o podnik jako byl Pepeho restaurant v jednotce, kam rodina chodila na jídlo (a don málem na poslední oběd).

00:08 Ve čtrvém záběru vidíme čtyři členy rodiny při večeři, večeří, ale pouze dva, takže zbylé dvě postavy (náš hrdina a kumpán) si asi nejspíš přišli pouze pro informace o úkolu, který mají splnit. Na stole je také menší chyba a to na sklenici vína, sklenice je neprůhledná, pouze odráží lesk. Jinak restaurace je prázdná, takže se rodina asi sešla po zavírací době, v pozadí pouze hraje hudba.

00:50 V čase jsme trochu poposkočili dopředu a dostáváme se na scénu, kde projíždí černý Lassiter a za ním si to sviští červený. Na ulici můžeme opět vidět novinku a to parkovací sloupky, ked si můžete za pár centů koupit lístek na parkování. Ve městě se tyto „mašiny na lístky“ asi objeví, budou, ale asi fungovat pouze jako fyzikální objekt, nakupování lístků by byla pitomost. Vedle telefonní budky můžeme vidět dvě postavy, ženu a muže, jak si povídají a žena zároveň ukazuje směrem na černý Lassiter.

00:55 V 55. sekundě vidíme honičku a přestřelku v ulicích Empire city. Můžeme si všimnout dalšího typu vozidla, o jaký druh půjde nevíme, zjistím a napíši to sem :) V pozadí můžeme opět vidět mrakodrapy a na rohu budovy reklamu na hotel.

00:56 Vteřinu po předchozím záběru, přichází další, tentokrát jde o pohled přes rameno gangstera z rodiny, předpokládám, že náš hrdina Vito řídí. Zda-li se dočkáme toho, že budeme i my střílet a někdo řídt, nevím, ale rád bych to uvítal, protože v jedničce se to objevilo pouze jednou a to na letišti. Další věcí jsou opět neonové reklamy na ulici. V zrcátku je vidět odraz a z Thompsonu vychází krásný záblesk.

00:59 Po přestřelce na ulici a ve skladě přichází scéna, kdy auto proráží mříže a vjíždí do budovy, podle skříní, nábytku a interieru to tipuji na zlatnictví, takže nejspíše zde je scéna z nějaké loupeže ve zlatnictví.

01:00 V první minutě videa, se nám na scéně objevují dvě osoby čínské rasy. Podle interieru jde o nějakou čínskou restauraci a o majitele (napravo) a jeho bodyguarda či syna (vlevo). Tohle také částečně potvrzuje, že vzorem Empire city je New York, kde se čtvrť China Town nachází.

01:02 V momentě, kdy jedna z nepohodlných osob leží na zemi a prosí o život, můžeme vidět na bednách nápis Craiskeen Lawn a vpravo láhve od alkoholu. Což opět ukazuje na sklad s lihovinami. Jen mi není jasné, zda-li půjde o dobu, kdy alkohol byl zakázaný, protože prohibice skončila v roce 1933, takže spíše půjde o to, která z rodin bude dodávat alkohol do městských hospod a restaurací.

01:05 Na posledním záběru, který si dnes rozebereme můžeme vidět všechny tři kumpány, kteří seděli u stolu při večeři. Jak si můžete všimnout Vito je jinak oblečen, již nemá flanelovou košili, to samé platí pro jeho „kolegu“ napravo, který odložil havajskou košili a oblékl si sako. Prostřední postava na mne působí jako Sam v jedničce, moc toho asi nenamluví, počet vět u něj asi bude menší něž počet kulek, které vystřílí. Na regálu opět figurují láhve od alkoholu.

Tolik tedy rozbor HD traileru. Scénou, kdy kumpáni jedou autem a stěžují si na smrad, jsem se nezabýval, v pozadí je vidět pár aut a jinak asi není co rozebírat. Pokud jste článek dočetli až sem, tak Vám moc děkuji za trpělivost ;) Zítra či pozítří by se tu mohl objevit souhrn informací, které vyplynuly z traileru a ze screenshotů, pokusím se načrtnout scénář. A aby to ode mne nebylo vše, tak mám pro Vás pár wallpaperů, které jsem vytvořil ze screenshotů z traileru, tak si je užijte, stahovat je můžete celé zde, anebo jednotlivě pod rozborem, když kliknete na obrázky.

Zdroj: http://esaul.finewaystudios.com